Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki már volt Telc B2 nyelvvizs...

Aki már volt Telc B2 nyelvvizsgán! Elég ha ezt az öt tételt kidolgozom és megtanulom a szóbeli prezentáció részéhez?

Figyelt kérdés

egy könyv, amit olvasott (téma, szerző, az Ön véleménye, stb.)


vagy


egy film, amit látott (téma, cselekmény, színészek, az Ön véleménye, stb.)


vagy


egy utazás, amin részt vett (célja, ideje, az adott ország és lakosai, látnivalók, stb.)


vagy


egy zenei rendezvény, amit meglátogatott (zenei irányzat, zenészek, helyszín, személyes preferenciák stb.)


vagy


egy sportesemény, amelyen részt vett (sportág, helyszín, résztvevők, eredmények, stb.)



2013. jan. 4. 17:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy ANGOL B2-re. Németre tudom hogy elég, de angolra is?
2013. jan. 4. 17:20
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem elég, hacsak nincs szerencséd. Szoktak lenni más témák is, bár a témalistát én sem találom. Igazából nem témák vannak, hanem kb. 20 témakör (család, konyha, tv, stb.) és ezen belül bármilyen résztémát kaphatsz.


Prezentációt azért sem kell betanulni (legfeljebb egy általános sablont), mert a prezentációt nem saját kútfőből kell megoldani. Kapsz hozzá egy konkrét szöveget is (pl. egy újságcikk), és abból is egy csomó mindent el tudsz mondani, kiidézni, legfeljebb hozzáfűzöl még 1-2 saját gondolatot, véleményt. Úgyse végig neked kell beszélni, kérdésekre is kell válaszolni, meg neked is kell kérdezni, szóval nem kell 100 oldalas, 2 órás monológot levágni.


Persze ettől még kidolgozhatod ezt az 5 tételt, ártani nem árt, de biztosra nem tudsz vele menni.

2013. jan. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló nem teljesen helyesen mondta: a prezentáció rész KÜLÖN feladat az újságcikktől, a már a második (Discussion) rész.


Az igaz, hogy több téma is van a prezentációkhoz, pl. koncert, zeneszám vagy zenealbum, sztár (akivel találkoztál), de azt szerintem érdemes tenni, hogy kidolgozod ezeket és megtanulod, mert ennek a feladatnak tényleg az a lényege, hogy másfél-két percig csak beszélsz és beszélsz, a vizsgáztató max akkor kérdez bele, ha nagyon elakadsz, de az már rég rossz.


Az újságcikkes feladat meg párbeszéd, nem prezentáció. Arra tényleg nem lehet felkészülni, azok sokfélék lehetnek (személy szerint szerintem elég hülye témák szoktak lenni, pl. síparadicsom csődbe megy a globális felmelegedés miatt... :P Na most ez ihlessen gondolkodásra :) )

2013. jan. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy olvastam hogy erre otthon fellehet készülni :) köszönöm a válaszokat! :)
2013. jan. 5. 16:27
 5/6 anonim válasza:

Szia!


Én mondjuk németből mentem,de konkrétan én választhattam ebből az öt témakörből. Magyarán otthon ki kellett dolgoznom egyet,bevágni és azt fölmondani. Igaz,h ezt nem tudtam előre, szóval mind az ötöt kidolgoztam, de mások azt mondták, h mindig lehet választani. Lehet, h attól is függ,h hol csinálod.

2013. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24 témakör van. Ezeket kellen kidolgoznod. Vagy csak simán odmegy az ember és leiskolázza a vizsgáztatókat.
2013. jan. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!