Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen sorozatot/filmet...

Blackheart87 kérdése:

Milyen sorozatot/filmet nézzek british english elsajátításához?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, hogy mely sorozatokat/filmeket ajánlanátok a british(!!) english elsajátításához?

Londonban élek és a helyi szófordulatokat, kifejezési formákat szeretném begyakorolni.

A Misfits-et ajánlották már pl.

THX



2013. jan. 4. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Eastenders, ha még megy.
2013. jan. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Doctor Who, The IT crowd...
2013. jan. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jaja az ottani szomszédokat/barátokköztet/jóbanroszbant azaz az Eastenderst. BBC One, ottani idő szerint este 8:30 és 9:30-tól Vagy kicsit később a BBC three-n


ÉÉÉÉÉS Most lesz 11:50-től (ez már magyar idő szerint) a Queen Bp-i koncertje a BBC four-on :)

2013. jan. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de nem vagyok TV-hez kötve, letöltök, nyugodtan ajánlhatok most nem futó sorozatokat is.
2013. jan. 5. 00:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Válogass ezek közül:

[link]

[link]


Hozzáveheted a Csengetett Mylordot, vagy Game Of Thronest.


(Én pont ezért választottam modellnek az amerikai angolt, mert 99%-a filmeknek, sorozatoknak, tvműsoroknak, zenéknek, plusz a netes anyagok elsöprő többsége ilyen. Plusz több beszélője van, nem csak US-ben, hanem Kanadában is.)

2013. jan. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az lehet, de ő kifejezetten britishet keres.
2013. jan. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mit, mit lehet? Csupa RP-t használó sorozatot linkeltem fentebb, vagy azért mert vagy a sorozat angol, vagy azért mert a színészek és a kiejtés angolok (pl. Game of Thrones).


(5-ös válaszoló vagyok)

2013. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Monty Python :)
2013. jan. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
BBc Extra Londonban játszódik. :)
2013. jan. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Valóban a régi klasszikusok eszembe se jutottak!

MP, Mylord, Fekete Vipera, ezek kellenek nekem!

;)

2013. jan. 6. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!