Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » KITEX Német közép idegenforgal...

KITEX Német közép idegenforgalmi nyelvvizsgára honnan szerezzek kidolgozott tételeket?

Figyelt kérdés

Esetleg lenne valakinek, aki tudna nekem emmailben küldeni? Vagy valamilyen hasznos tanácsot tudna adni valaki? A Google-ben már próbáltam keresni, de sajnos nem találtam semmit, ez is ritka. Sem tételeket, sem mintafeladatokat nem találtam.

Köszönöm!



2013. jan. 14. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A honlapon megtalálható a tételsor, ezeket célszerű saját magadnak kidolgoznod, így rögzül is a tétel és háttérinfóid is lesznek.

Én megvettem a Kitex felkészítőkönyvét, ezt is a honlapról lehet megrendelni, nagyon hasznos, rengeteg gyakorlófeladat van benne, ezek mind típusfeladatok, tehát nem fog meglepetés érni a vizsgán. Van hozzá CD is, ezzel a szóbeli magnós feladatát lehet gyakorolni.


Pluszban megvettem még a próbavizsga füzetet, ebben pár teljes (A és B rész) vizsga feladatsor van.


Ezek mellett használtam az 1000 kérdés és válasz B2 idegenfogalmi kiadását.


Idegenforgalmat tanultam, így a fősulis anyagaimat, az azokból szerzett "tudást" is használni tudtam (beleépítettem a tételekbe) valamint használtam az Internetet (google, wikipédia).

A Kitex könyveben minden szövegnél fel van tüntetve a forrás, ezekbe is rendszerint belekukkantottam, rájuk kerestem, egyéb szakmai cikkeket olvastam németül, néztem TV-t, hallgattam rádiót. Persze nem állandóan, heti 2x jártam tanárhoz, csak szabadidőmben gyakoroltam és tanultam és B2 nyelvtudásom megvolt, csak a szakai szókincset kellett elsajátítani és felépíteni a tételeket.


Írj privit, ha bármi kérdésed van szívesen segítek! :)

2013. jan. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a tanácsokat. Én is pont így gondoltam, hogy megrendelem azt a 2 könyvet a honlapról, amiket te is említettél plusz a Lückentext-esen is gondolkodok, az nem tudom mennyire lenne hasznos. És én is még az 1000 kérdés, 1000 válaszos ifo-s könyvet akarom megvenni. B2-es tudásom nekem is megvan, vagyis volt, mert most elégg passzív vagyok németből, mert angollal foglalkoztam, de azért remélem, hogy felfrissíthető ez.


A tételeket tudom, hogy magamnak hasznosabb kidolgozni, de ha lát az ember egy mintát, akkor azért könnyebb elindulni. De olvasgattam már olyat is, h nem is tanulnak tételt konkrétan, csak a hozzá tartozó kifejezéseket, szavakat tanulják meg.

2013. jan. 14. 23:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Így van, vizsgán nem lesz módod egy 10-15 mondatos monoton szöveget felmondani, nem erre kíváncsiak, de a felkészülés során fontos, hogy összerakd, mert akkor bukik ki 1-2 ismeretlen szó, kifejezés, egyéb sötét folt témán belül. Vizsgán pedig emlékezni fogsz a mondatokra, kulcsszavakra, amiket használni is tudsz majd. Tehát csak előnyödre válik.

A vizsga nem tragikus, bemész, kedvesen fogadnak, leülsz, majd feltesznek 1-2 bemelegítő interjú kérdést, aminek a teljes kérdéssorát a Kitex könyvben megtalálod, azokat is át kell nézni. (család, hobbi, munka, jövő, vásárlás, nyaralás...) Ezek arra szolgálnak, hogy belerázódj a vizsgába, kicsit megismerjenek és befejezzék a papírmunkát. :P

Ezután húzol 2 szitut, te választod ki melyiket szeretnéd megcsinálni. Fél perc után kb már kezdődhet is, mindig te vagy a szakember szerepében, a vizsgáztató rendszerint a vendég, érdeklődő. 5-6 perc és vége.

Ezután már csak a képleírás marad, ami kapcsán szokták a tételeket tanulgatni. Itt is 2 képet húzol, kiválasztasz 1-et, 1-2 perc gondolkodási időt kapsz, hogy felépítsd az előadásod. Célszerű azzal kezdeni mit látsz a képen, mit sejtet veled a kép. Majd rátérni a szakmai tudnivalókra, azokat jellemezni, minél több szakszót és kifejezést alkalmazni. Végül pedig a saját élményeidet, tapasztalataidat is megoszthatod velük (pl ha egy tengerpartot láttál a képen, akkor zárásként elmondhatod, hogy voltál már te is tengerparton a családoddal, hol, mikor és mit tapasztaltál).

Ha befejezted feltehetnek még 1-2 kérdést és kész vagy. Mehetsz.

Nem egy túlbonyolított vizsga, nekem csak jó élményeim vannak.

Minden passzív tudás feleleveníthető, gyakorlás kérdése és minden visszajön.

2013. jan. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves tőled, hogy ilyen részletesen leírtad, köszönöm szépen! Már kérdeztem olyanokat, akik szintén voltak, de egyszerűen senki nem bírta még ilyen jól és részletesen leírni a szóbeli menetetét, szóval ennek most nagyon örülök. :)

A passzívságot próbálom felfrissíteni, remélem menni fog, mert az áprilisi vizsgára szeretnék menni, csak eddig nem volt sajnos időm más dolgok miatt. De majdcsak menni fog és májusban majd ideírhatom, hogy sikerült. :)) Köszi mégegyszer. :)

2013. jan. 15. 16:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen! Örülök, hogy segíthettem ennyivel is.

Április még messze van, bőven lesz időd a felkészülésre.

Sok siker a vizsgához, és ne aggódj, nem nehéz. Ha készülsz nem ér meglepi.

2013. jan. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is a kitexet néztem ki és az áprilisit vagy az azutánit. Én sajnos csak heti 1x tudok tanárhoz menni, mert sok tanítványa van és emellett ott a meló is..Én megvettem a turismus hin und zurück könyvet mi fősulin ebből tanultunk..

2013. jan. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!