Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek angol szóbeli...

Szerintetek angol szóbeli felvételire (linkkel) fel lehet készülni márciusig sikeresen?

Figyelt kérdés

[link]


Tippeket! Hogy hol gyakoroljak, azt szeretném tudni. Könyvet, internetes oldalt, bármit mondhattak, ami hatásos lehet...


Mert az eszem megvan ehhez, csak a sulinkban nincs megadva a megfelelő alap :/


Az angol tudásom nem egyenlő a nullával, de azért nem hinném, hogy mondjuk ezt a szintet (ami a tájékoztatóban) van MÉG meg tudnám ütni :( Tehát nem vagyok valami magas szinten, sőt...:(



2013. jan. 16. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez lehetséges. Önszorgalom az mindig csodákra képes. Sajnos a mi sulinkban is borzalmas az angol oktatás, pedig mi haladó csoport vagyunk, de van olyan (több is) aki írásbelin elérni a 25 pontot, de szóban meg sem tud nyikkanni. Azt vagy 8 éve tanulja az angolt. Főleg, hogy angol szóbelin úgy van, hogy kihúzod a tételt és azonnal el kell kezdened beszélni.

[link]

Ez egy jó könyv. Ebben olyan témakörökről van szó, amik az érettségire kellenek. Nem is túl drága könyv 2000 Ft körül van. Minden kérdéshez tartozik egy példa válasz, hogy körülbelül így kell válaszolni a kérdésekre.

2013. jan. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Óóó, nagyon szépen köszönöm! Én most megragadok minden lehetőséget, mert ezen áll vagy bukik minden :)
2013. jan. 16. 21:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért van az hogy 2000 környékén még mindenki jól tudott angolul, most meg sokkal gyengébb az átlag? Igazából úgy vettem észre, hogy 2005 környékétől folyamatosan rosszabodik ezen a téren a helyzet. Akkor még olyan tanítványaim voltak, akik 2-3 hónap után folyamatosan tudtak 30 percet beszélni egy témáról összesen 1-2db kisebb hibával.


PS: Lehet, hogy költői a kérdés. Az egyik tanítványom azt mondta, hogy kinyír... Miért?

2013. jan. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ymcolah!


"Az egyik tanítványom azt mondta, hogy kinyír..." - Miért tervezi ezt? :D Soknak tartja azt, amit megkövetelsz?

2013. jan. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ. Azt hiszem teljesen igazad van. A semmihez képest annak sokszorosa. Azzal próbálok védekezni, hogy a nyelvvizsgán is sokat kérnek számon.
2013. jan. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! 4. válaszoló vagyok ismét.

Én is ezt szoktam mondani a tanítványaimnak, hogy a semminél már a kevés is sokkal több, de az meg semmi a vizsgához képest.

Nálam is van, aki szerint sokat kérek.

De kinek mennyi a sok, mihez képest? :)

2013. jan. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Fúúú... hát, nem tudom miért mondhatta ezt a tanítványod, valószínűleg tényleg azért mert sokat követelsz - de a mi sulinkból kiindulva-, nemcsak ez lehet a háttérben... érdekes :)


Egyébként nem arról van szó, hogy én tanulni vagyok lusta, sőt ! ... csak a lehetőségeim nincsenek meg. Higgyétek el, én örülnék a legjobban, ha a tanár a négy év alatt magasabbra tette volna a mércét, akkor nem szívnék most emiatt.


De ebben az is közrejátszik, hogy a kedves osztálytársaimnál leggyakrabban még a Simple Present-re is vissza kell térni ... :D


Egyébként ma megmutattam a angoltanáromnak a feladatlapot, és azt mondta keres még ehhez hasonló feladatokat, hogy majd tudjak gyakorolni (pl. olyan szövegkiegészítőset). Meg azt is mondta, hogy szerinte menni fog ez nekem :) Remélem, neki lesz igaza :)

2013. jan. 17. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!