Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nőknek jobb a nyelvérzékük?

A nőknek jobb a nyelvérzékük?

Figyelt kérdés
Nyelvtanfolyamokon azt tapasztaltam, hogy a nők könnyebben és jobban tanulnak nyelveket. Meg ugye a lányok hamarabb tanulnak meg beszélni is, ezért gondolom, hogy a nők könnyebben tanulnak nyelveket
2013. jan. 19. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát lehet benne valami, de konkrétan, hogy jobb lenne a nyelvérzékünk még nem hallottam. Azokat tudom, hogy mondjuk a nőknek jobb a kreativitásuk, kommunikációs készségeik, végül is elképzelhető, hogy ebbe a nyelvérzék is beletartozik. De szerintem ez sem törvényszerű, mert ismerek nem egy olyan férfit, aki könnyedén meg tudott akár több nyelven is tanulni.
2013. jan. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én meg azt tapasztaltam a nyelvtanfolyamon, hogy mi nők szorgalmasabbak voltunk. :)
2013. jan. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A férfiaknak jobb.
2013. jan. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Gondolj arra hány tudós, festő, zeneszerző vagy filmrendező van nőben. Na most ebben is így vann.
2013. jan. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ymcolah! Áruld már el légy szíves az összefüggést az általad felsorolt foglalkozások és a kérdés között!
2013. jan. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 webnyelv ***** válasza:

Nem lehet általánosítani. Többnyire a humán tudományokra a nők fogékonyabbak, a reáliákra a férfiak (de ez sem általánosítható), ennélfogva több nő lehet, mint férfi, aki könnyebben tanul nyelvet.

De ez se mindig igaz. Lomb Kató kémiából és fizikából doktorált, és mégis milyen fogékony volt a nyelvekre. Vágó István is mérnök eredetileg, mégis több nyelvet is tud magas szinten.

Valamint olyan hatások is érhetik az embert, ami miatt később könnyebben vagy nagyon nehezen fog nyelvet tanulni.

Az ilyen adottságok öröklődhetnek is.

Szóval az emberi agy bonyolultabb, mint gondolnánk.

2013. jan. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!