Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy készülhetnék fel a Telc...

Hogy készülhetnék fel a Telc német szóbelire, ha nincs pénzem magántanárra?

Figyelt kérdés
Német fakultációra járok ,szóval ott napi szinten beszélek kicsit németül,de nem érzem elégnek. Hogy készülhetnék fel rá alaposabban?Már tanulgatok szavakat a "Sprich einfach B2!" c. könyvből, még mit tehetnék a sikeres szóveli érdekébe?

2013. febr. 6. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Szóbelinél (és középfokúnál) a telcen elsősorban az a fontos hogy "meg tudj szólalni". Elég ha nagyjából helyes a nyelvtanod, az a lényeg hogy értsék mit mondasz, inkább a szókincs számít, és hogy "folyékony" legyél. Esetleg beszélgethetnél/chatelhetnél külföldiekkel, hogy megtanulj gyorsan reagálni. Pl. itt van ez az oldal is: sharedtalk.com
2013. febr. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam volt (még az érettségire), hogy témakörönként nagyjából összeírtam szöveget (amit mondanék),szavakat, kifejezéseket és azokat ismételgetten (hogy legyen egy "alap", amit mindig el tudnék mondani) Ezt aztán lehet "bővíteni"
2013. febr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!