Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi legyen a második idegen...

Mi legyen a második idegen nyelvem, francia, latin, lengyel, német, orosz vagy spanyol?

Figyelt kérdés
Olasz kéttannyelvű osztályba járok, és 9 éve tanulok angolt, úgyhogy az lesz az egyik, de kettőt kell megjelölni.

2013. febr. 7. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nagyon megbántam, hogy franciát tanultam a német helyett anno. Orvosira járok, és a gyakorlatok, munkalehetőségek Ausztriában, Németországban vannak elérhető közelségben, de megfelelő felszereltséggel és persze fizetéssel. Nem tudom milyen pályán szeretnél továbbmenni, de ha külföldben gondolkozol esetleg, akkor nagy segítség lehet, ha beszéled ezt a nyelvet, mert itt is használják a szomszédban, és óriási a kontraszt Magyarország és Ausztria között például.
2013. febr. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Én németül, angolul és franciául is tudok.

Szeretem mindhármat, de egyetértek a másodikkal. Német nyelvet beszélnek hozzánk közel, azt ajánlanám. Persze a német nagyon nehéz, de elmondhatom neked, a francia sem könnyebb.

Szóval, németre szavazok! :)

2013. febr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Spanyol :)
2013. febr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Angolul, olaszul és lengyelül beszélek, úgyhogy én kb. ugyanezt a felállást ajánlanám neked is. Egy germán, egy latin és egy szláv nyelv szerintem a legnyerőbb kombináció.


Angollal megérted magad szinte mindenhol. Olasszal valamit ki lehet venni a spanyolból és az írott franciából. Lengyellel meg elboldogulsz Csehországban és a Felvidéken.

2013. febr. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Előző vagyok. Esetleg még fontold meg az oroszt. Az utóbbi időben egyre nagyobb szükség van oroszul beszélőkre; mostanában kelet felé nyitnak a nyugati gazdaságok.
2013. febr. 8. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Ha a szívemre hallgatok azt mondom spanyolt tanulj.

Ha az eszemre német (esetleg francia).

2013. febr. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Német vagy orosz. A többinek nincs értelme.
2013. febr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
53%
oroszt vagy spanyolt ajánlom.
2013. febr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 shelby15 válasza:
100%
NÉMETtel mész a legtöbbra
2013. febr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én németet, angolt és oroszt tanultam, és nem bántam meg.


Viszont ha adott az olasz, akkor azon kell gondolkodj, hogy hol akarsz majd elhelyezkedni. Ha nyugatabbra, akkor jobb a német, ha keletebbre, akkor az orosz; hiszen a németet és az oroszt is megértik sok helyen Európában. Arról ne is beszéljünk, hogy mostanában egyre több szükség van oroszul tudó emberekre.


A többi is lehet, ha vannak elképzeléseid, hogy hol akarsz élni/dolgozni a jövőben. Ha ki akarsz menni pl. Amerikába, és ha ki akarod magad balanszolni, akkor a spanyol lenne a jobb. Ha francia nyelvterületre akarsz menni (Franciaország, Québec, stb.) akkor nyilván a francia.

2013. febr. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!