Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ÖSD C1-nek van felsőfokú (C1)...

ÖSD C1-nek van felsőfokú (C1) felkészítőkönyve? Egyedül fel lehet készülni vagy kell hozzá tanár? ÖSD vagy Goethe jobb, könnyebb, hasznosabb, elismertebb?

Figyelt kérdés

Szakmai B2 nyelvvizsgám van németből, szabadidőmben gyakran nézek könnyebb műsorokat, olvasok könyvet, híreket németül. Az írás jól megy, a szövegértés is, bár vannak hiányosságok a választékos szókincset illetően és a kommunikációban is elég gátlásos vagyok. Hogy tudnám gyakorolni, ha nincs kivel?

B2-ről mennyi idő a C1? Tapasztalatok?

Köszönöm!



2013. febr. 12. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Heló!

Az én sulimban nekünk most kötelező a ÖSD B2-t letenni, na de ezt hagyjuk is, mivel nem ezt kérdezted.

A ÖSD C1 kapcsán is tudok nyilatkozni, mert azt is letehetjük, ha úgy érezzük, de már nem kötelező, majd jövőre a DSD C1-t.

Az ÖSD C1-nek vannak felkészítőkönyvei, nekem is van kettő ( mivel ez majd jó lesz a DSD-hez is )

Szerintem egyedül sajnos nem tudnál felkészülni rá, kéne akivel tudsz gyakorolni, legfőképpen a szövegalkotást. Ugye van a referat,komentar meg ha jól tudom a Stellungnahme, és egy panaszlevél, mint a B2-nél. A szövegalkotáshoz mi kaptunk egy 2 oldalas kifejezéssel teli lapot, hogy a bevezetésnél stb..stb.. milyen kifejezéseket illik beleírni. Na mármost látom írod, hogy a szövegalkotás nagyon jól megy, tehát nem kéne sokat gyakorolnod, de a témákkal hogy állsz? Mert ezekhez szükséges a témák ismerete, mint pl.: család, szülők elválása, háziállatok, forgalom, nagyvárosi élet, légszennyezés és még nagyon sok minden, mert ezeket bele kell építeni. Ha s szókincsed nagyon jó, akkor talán nem nagy probléma, mivel csak le kell fordítanod a magyart és megfogalmazni németül.

Leseverstehennél van egy szövegértés, vannak kis újságsikkek és 8-10 cím és ki kell választani a megfelelő címet a kis cikknek, van egy olyan feladat ahol sorba kell rakni a szöveget ( ezt utálom ) és egy lyukas szöveg ( ez se a kedvencem mert konkrét szavakat kell beírni ).

A Hörverstehennél van egy rádióadás ahol beszélgetnek és van 10 kérdés és 3 választható lehetőség, a másik feladat pedig egy kitöltős szöveg.

A szóbeli most nem jut eszembe, de az ha elég jól beszélsz németül már nem gáz.

B2-ről C1-re felkészülni? Öööö szerintem nem sok idő. Nagyon maximum egy fél évet mondanék, de ha mindennap tanulod vagy heti több órát ( pl.: 5-7 órát ) akkor pár hónap.

ÖSD B2-t raktad le? Mert én most ehhez viszonyítok és így értem a felkészülési időt.

Goethe-ról nem tudok nyilatkozni, nálunk az szóba se jött sose.

Ha bármilyen kérdésed van, vagy tudok segíteni valamiben, pl.: elküldeni a kifejezéseket vagy bármi, írj nyugodtan.

2013. márc. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm, hogy válaszoltál! Nézegettem már a típusfeladatokat, szimpi vizsgának tűnt első ránézésre.

12 évig tanultam németül, a főiskola miatt tettem le egy szakmai B2-t, a Kitexnél. Nem volt nehéz vizsga, de ezt követelte meg a diplomám. Mind1.

Aztán jött az angol, így egy kicsit háttérbe szorult a németem, de most újra elővettem. Szeretnék majd Ausztriába menni, ezért lenne kézenfekvő az ÖSD, talán jobban járnék azzal.

Az írás jól megy, a szövegértés is nagyjából, ha elakadok szótár segítségével megbirkózom a szöveggel. A szókincsem elég alap, jó lenne bővíteni, csak már nehezen maradnak meg a szavak :( Te hogy tanulsz új szavakat, kifejezéseket, hogy hosszútávon is megmaradjanak a fejedben és használni is tudd őket később?

Nyilván a leggyorsabban kint fejődnék, de így, ilyen nyelvtudással még nem merek elindulni.

A beszéddel meg az a bajom, hogy nincs kivel beszélgessek, illetve nem nagyon merek megszólalni, félek, hogy rosszul mondom, és valamiért úgy bestresszelek, hogy nem is tudom mit kéne mondanom. Szerencsére a vizsga alatt nem volt ilyen baj, mert ott tudtam, hogy bizonyítanom kell, de 1-1 német diákkal, felnőttel esetleg turistával nem tudok mit kezdeni, miről csacsogni.

Az a levélbevezető jól hangzik, biztos hasznos kifejezéseket gyűjtöttek össze, angolból nekem is volt egy hasonló listám. Ha megosztod velem, nagyon hálás lennék.


Még1x köszi :)

2013. márc. 15. 19:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Én mindig visszatérek azokra a szavakra és kifejezésekre, amelyeket nem bírok egyszerűen megjegyezni :D Mivel nekem mindennap van németórám már évek óta, így van egy kis rutinom is, hamar tanulom a szavakat meg bármit, csak vissza kell térnem rá hogy be is rögzüljön.

Mindenféleképp az ÖSD-t ajánlom, ha Ausztriába akarsz menni, nagyon jól járnál vele ott.

Figyelj, ha egy német anyanyelvűvel beszélsz ne parázz azon, hogy rosszat mondasz. Épp ez az hogy akkor nem kell paráznod, mert ott nem fog senki se kijavítani és nagyon jó érzés az, amikor látod hogy meg tudod értetni magad :)

A tanárnőm nekünk még azt a tanácsot adta, hogy tükör előtt beszéljünk németül. Amikor tanulunk tételt vagy bármit a tükör előtt mondjuk el vagy csak úgy szimplán beszélgessünk magunkkal. Na ez hülyén hangzik, de próbáld ki :D Ezenkívül nézz filmeket németül, de felirattal, mert a felirattal a legjobb; hallgass német dalokat és ajánlom hogy interneten keress fel ilyen nem tudom mi a neve ( meg igazából én se ismerek ilyeneket ) de olyat ahol német emberekkel veheted fel a kapcsolatot és társalogj velük. :D

Még valamit akartam.. jaj meg van! Ha adsz egy E-mail címet, akkor át tudom neked küldeni azokat a kifejezéseket a schriftliches Referat-hoz. Sok mindenben tudok majd segíteni neked, mert áprilisban mi is átváltunk a felsőfokra, úgyhogy ha kérdésed lesz, nyugodtan írj ( privátban is )

Minden jót!

2013. márc. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Bár ez már régebben íródott, de talán még látod. Én most készülök a nyelvvizsgára, ezért nagyon nagy segítséget jelentene, ha esetleg el tudnád küldeni azt a lapot vagy tanácsokat tudnál adni.

Ha látod még ezt, előre is köszönöm a választ! :)

2014. jan. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A márciusi gyerek vagyok, aki márciusban válaszolt. Pont most néztem meg, hogy mely kérdésekre válaszoltam és szerencsére még csak pár napja írtál :D Ha adsz egy e-mail címet elküldöm azt a lapot és adhatok pár tanácsot. Én nem tettem le az ÖSD C1-et viszont átvettünk mindent, mivel a DSD-re is sok mindent lehet az ÖSD C1-re való felkészüléssel gyakorolni. Most volt épp a DSD szóbelim,és mint ahogy kiderült, sikerült, már csak a írásbeli eredményeire várok izgatottan. Tehát várom az e-mail címed. Helló!
2014. jan. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A negyedik válasz az enyém. Az e-mail címem: eszterkocsy@gmail.com

Előre is köszönöm! :)

Egyébként nemrég tettem le az ÖSD középfokot, ami nagyon tetszett, úgyhogy most már biztos, hogy az ÖSD-t választom felsőfokra is. :)

Szerinted reális lenne egy október közepi vizsgaidőpont? (Erre légyszi inkább e-mailen válaszolj, azt naponta nézem.)

2014. márc. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!