Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítene valaki német szövegek...

Segítene valaki német szövegeket írni ezekkel a témákkal kapcsolatban? (középiskolai szóbeli)

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Nem, nem vagyok lusta, és nem is akarom másra hárítani a feladatot.

De jövőhét pénteken szóbelizek, és hányás határán állok, annyira izgulok.


Német tanárom NINCS! Komolyan. ;) Vidéke vagyok, és ide járok suliba... Tavaly év elején megtudtuk, hogy elment a német származású, nagyon jófej tanárnőnk... Ezért tavaly egy helybeli 22 éves lány járt be németet tanítani, de nem volt túl ügyes. Meg tavasszal már elment, és nem jött vissza.


Idén volt egy öreg nő, de ő is elment, és nem jött vissza, és a sulim nem talált helyette tanárt. Ezért mindig helyettesít valaki, de mivel senki sem beszél németül, inkább más órákat tartottak...


Kérlek titeket, segítsetek! Én is fogok keresgélni, meg az eddigi tudásomat felhasználom, de ha legalább ötleteket adnátok, vagy magyarul leírnátok a szöveget, akkor annak nagyon örülnék. :(


Én jönni fogok folyamatosan, és leírom, hogy mit gondoltam eddig, meg mit kutattam ki. Már most is vannak egyébként elképzeléseim, de ha pl. valaki szintán készül szóbelire, és ráér, akkor segíthetne.


Ez így elég bunkó dolog, de végül is nem baj, ha csak akkor válaszoltok, ha már mutatok is valamit, mert megértem. ;) De most már ma nem fogok gép elé ülni, viszont gondoltam kiírom a kérdést...


Témák:

Vorstellung; Familie; Tagesablauf; Schule; Freizeit,

Hobby; Wohnort, Haus/Wohnung; Essen; Wetter,

Kleidung; Feste, Feiertage; Sport


Előre is köszönöm! :)) 14/l



2013. febr. 13. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia,


ez így nagyon dicséretes ahogy csinálni akarod, DE!

A szöveget TE írd le magyarul, estleg a német fordításodat is hozzá, mert mi nem tudjuk, hogy te miröl, hogyan gondolod. Mutasd meg, hogy mit tudsz, mert csak akkor tudunk neked helyesen segíteni. Azt látnunk kell, hogy miben kell fejlödnöd.

2013. febr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Figyelj


Ezek a témák fent vannak a neten

Mindjárt beszúrom a linket (fejből nem tudom)

2013. febr. 14. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ingyen tételek, érettségi írásbeli német feladatok

www.ingyentetel.atw.hu/oldalak/nemet.html - Tárolt változat - Hasonló

Ingyen tételek, érettségi írásbeli német feladatok. ... Az oldalon található német

érettségi tételek teljesen ingyenesek, megkötés nélkül lehet letölteni őket.

2013. febr. 14. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
www.ingyentetel.atw.hu/oldalak/nemet.html
2013. febr. 14. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2013. febr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és a linket is, sokat segített! :)

Raktam ki egy új kérdést, mert így talán több az esélye, hogy kapok rá választ, meg nem lesz nagyon átláthatatlan.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..

2013. febr. 20. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!