Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme megtanulni latinul...

Van értelme megtanulni latinul egy gyenge középfokon, hogy utána könnyebb legyen elsajátítani az újlatin nyelveket?

Figyelt kérdés

Ha valaki latinul megtanul egy gyenge középfokon, az jobban elősegíti az újlatin nyelvek elsajátítását, mintha valaki latin helyett pl. franciául megtanul középfokon, és azután sorban a többi újlatin nyelvet?


Ti hogyan látjátok ezt, mit gondoltok erről?

Melyik megközelítést választanátok?


2013. febr. 14. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
A francia után is könnyebb a többi újlatin nyelv, és legalább nem kell halott nyelvet megtanulni előtte.
2013. febr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted egy újlatin nyelv ugyanolyan mértékben könnyíti meg a többi újlatin nyelv elsajátítását, mint ha először latinul tanulna valaki?
2013. febr. 14. 12:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem éri meg. Nem rossz ötlet, de az újlatin nyelvek túl sokat változtak a latin óta. Felesleges kitérő lenne, csak azért nem éri meg tanulni.


Jobban megéri akkor inkább egy / "mindjárt az" újlatin nyelvet megtanulni.

2013. febr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Lehet "ismerkedni" a latinnal

(szavakat nézegetni) mert az újlatin nylevekben tényleg nagyon sok szót fel lehet ismerni a latinból

(legalábbis szerintem)

2013. febr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De nem kell megtanulni mindent
2013. febr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A latin annak kell(het9, aki gyógyszerész akar lenni

meg esetleg doki

2013. febr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs.
2013. febr. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak latint van lehetőségem tanulni, szeretem és majd később ismerkedni fogok az újlatinokkal.
2013. márc. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most adtam be jelentkezést magyar szakra. A neten lévő mintatantervekben vannak latin órák.
2013. márc. 5. 14:13
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez miatt is vetődött fel még korábban a kérdés, hogy mivel magyaron úgyis kérik, meg talán a későbbiekben is segíthet, így érdemes-e komolyabban foglalkozni vele?


(Bocs, korábban valami miatt hamarabb elküldtem a választ.)

2013. márc. 5. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!