Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvizsgaközpont a...

Melyik nyelvizsgaközpont a legjobb?

Figyelt kérdés
2008. jún. 6. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ez nagyban függ attól, hogy milyen nyelvből, milyen fokra mész, és hogy ehhez képest hol áll a tudásod.

Ha jó vagy, ajánlom a rettegett Rigó utcát, szerintem nagyon korrektek, viszont tényleg számon is kérnek.

Ha minél biztosabbra mennél, a TELC vagy ECL vizsgák kevesebb tudásra is adnak papírt. Viszont ezeknél nem lehet Magyarországon minden nyelvből vizsgázni.

2008. jún. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
csak angol kéne:) olcsón, korrektül, középfokú c :)
2008. jún. 6. 13:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha fontos az olcsóság, akkor a Rigó utcait ajánlom. Én 1 éve olaszból kb. 18 ezer forintért mentem vizsgázni (középfok c), gondolom, az angol is ezen az áron mozog.


Az egynyelvű vizsgák (Euro, ECL, Telc ...) jóval drágábbak, 30 ezer Ft körül.

2008. jún. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én most voltam Pannon angol nyelvvizsgán 15 ezerért. Azért választottam, mert gyorsan kellett az érettségi miatt, két hét alatt megvolt az írásbeli eredménye, a szóbelié meg azonnal. Az írásbelin végig lehetett szótárt használni, és a szóbelin is nagyon normálisak voltak.
2008. jún. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor választasz vedd figyelembe a továbbtanulásod célját. Ha szeretnél később külföldre kimenni dolgozni, akkor mindenképpen akkreditált nyelvvizsgaközpontot válassz! Ajánlom az ECL-t vagy a BME-t.

www.ecl.hu

Én jövő héten vizsgázom. És azokkal az emberekkel nem értek egyet, akik azt mondják, hogy kevesebb tudásra is adnak nyelvvizsgát... mert ez így nem igaz. Csak nem a nyelvtanra mennek, hanem a szavakra. 22.000 ft. Továbbá nem lehet szótárt használni. (Több nyelvből is akkreditált a vizsgájuk.)

BME-n használhatsz szótárt, de nyelvtant is kérdeznek. Szerintem mindkettő teljesíthető.

2008. jún. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Idén márciusban voltam nyelvvizsgázni és én az Origót ajánlom (Rigó utca). Simán meglett elsőre a vizsga. Nem volt nehéz és drága sem. www. itk.hu Itt megtalálsz minden információt.
2008. jún. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a Tudomány Nyelviskolában csináltam nem rég EURO angolt. Nagyon könnyű volt, és a szervezés nagyon jó volt. Igaz, hogy én nagyon jól tudok, és csak középfokra mentem, de tényleg nem volt nehéz az írásbeli, beszédre meg 100%-ot adtak. Vannak a neten tesztek is, meg mindenféle anyag náluk. euroexam.hu
2008. jún. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én augusztusban megyek Telc-re, 25.000 Ft a középfokú. Nem a legkönnyebb, főleg a szóbelije elég nehéz, de az akkreditáltak közül talán még ez a legtűrhetőbb.
2008. júl. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!