Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi volna az az egyetlen egy...

Mi volna az az egyetlen egy nyelv, amit a legszívesebben tanulnál? Miért? Hasznossága, nehézsége, pénzt stb nem számít most.

Figyelt kérdés

Én most féléve tanulok olaszul és nagyon imádom. Igazából nálam ő az szerintem, aminél élvezek mindent, ami vele kapcsolatos. Bár anno az angollal is így voltam, sőt vagyok most is. Még franciául tanulnék nagyon szívesen.


Van bennem még olyan is, hogy görög, héber, arab, japán, de tőlük nagyon félek, nem tudom miért :D pedig milyen jó lenne elmondani, hogy tudok görögül...



2013. febr. 24. 11:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tamil nyelven.

Voltam Indiának azon államában (is), ahol azt a nyelvet beszélik. Tökéletesen elboldogultam az angollal is, de egy kultúrát igazából a saját nyelvén keresztül lehet megismerni.

2013. febr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De jó :))) ha őszinte akarok lenni még nem is hallottam ilyen nyelvről :D de ez is bizonyítja, hogy mennyire gazdag a világunk nyelvek területén és egy országon belül akár 3-at, 4-et vagy 10-et is beszélhetnek az emberek anélkül, hogy mi itt tudnánk róla. Na meg is nézem milyen ez a nyelv :D
2013. febr. 24. 11:36
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
japán,spanyol,török
2013. febr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
a portugál lemaradt ...
2013. febr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Egyetlen? Akkor angol, azt is tanulom :D
2013. febr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Én angolul és németül tudok, viszont az olasz nagyon vonz. :)

Többször is voltam már Olaszországban, van pár barátunk is ott, ragadt rám egy alap szókincs. Gyönyörű szerintem a hangzása és maga a kutúra is, ezért tanulnám szívesen.

18/L

2013. febr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Én csak a japán-t és angolt akarnám megtanulni teljesen ha kapnék egy olyan lehetőséget, hogy elfelejtem a magyar nyelvet cserébe tudom mind2őt benne lennék xD
2013. márc. 2. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
talán német, holland vagy svéd
2013. márc. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
lengyel/orosz/ukrán/horvát/svéd
2013. márc. 3. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

spanyol, japán

most angolt tanulok.

2013. márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!