Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan boldoguljak az angol...

Hogyan boldoguljak az angol nyelvel?

Figyelt kérdés
sziaztok! Angliaba megyek dolgozni mar nincsen sok hatra es kell indulni de a nyelvel nem vagyok tisztabba nem tudok jol angolul. Baby sziternek keszulok most micsi hogy ne nezzenek teljesen hujenek kezzel labal mutogassak,tarsalgasi szotarbol konnyen meg lehet tanulni? Legyszi adjatok par hasznos tanacsot ti mit tennetek a helyembe,nagyon hallas lennek erte.Koszi elore is.puxi
2008. jún. 9. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp nézz át utazás előtt néhány fontos kifejezést, meg legyenek a tarsolyodban olyan beszédfordulatok, amiket a gyerekekkel használni tudsz. Ha kint leszel, már könnyen mennek majd a dolgok.
2008. jún. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Vannak kezdöknek való angolkönyvek, nem is drágák és a fontosabb kifejezések benne vannak, meg némi nyelvtan mert az szokott nehezebben menni, szerintem szerezz be egy-két ilyen könyvet.
2008. jún. 10. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ha van otthon angol nyelvű műholdas tv csatorna, akkor azt kapcsold be, és egész nap szóljon a háttérben, amig nem mész angliába. Nem kell rá figyelned, tudat alatt is fejleszt. Ha Tv nincs akkor internetes rádió is jó.
2008. jún. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogy boldogulj vele?

Adok egy tanácsot! Maradj otthon. A gyerekfelügyeletet felejtsd el, annyira nagy a munkaerőpiacon a kereslet itt mindenre, tehát erre is, hogy van bőven miből válogatni. Nem fogja senki sem rád bízni úgy a gyerekét, hogy nem beszélsz angolul. Mert ha bármi gond van, ha a gyerek megsérül, ha hirtelen el kell vinni valahova, akkor a te dolgod megoldani ezeket a problémákat. És bár lehet, hogy megoldható ez mutogatással meg a szorri, ripít plíz, áj dont szpík inglis, éj dont ándörszend-del, de akkor sem a leggyorsabb megoldás és nem a legmegbízhatóbb. Arról meg ne is beszéljünk, hogy a gyerekkel tanulni kell, kommunikálni értelmesen, vagy mondjuk mesét olvasni neki, esetleg megtanítani beszélni, ha még kisebb. És hidd el, egy szülő sem vállalja itt a kockázatát annak, hogy a másfél éves gyerekének az első szava magyar lesz az angolul nem beszélő au-pair miatt! :-)

Igaz, találsz itt nyelvtudás nélkül is munkát, elmehetsz takarítani, mosogatni, gyárba mondjuk óvszert csomagolni, de a jelenlegi árfolyam miatt ez most annyira szerintem nem éri meg. És ilyen állásokat is lehet, hogy hónapokig vadászol majd. Egy olyan munkához, mint pl mekiben a hússütés is kell egy alap társalgási szint (egy ismerősöm most jelenleg ezt csinálja, ő egy éve jött ki kb a te nyelvtudásodnak megfelelővel és most jutott el odáig, hogy ezt a munkát megkapta).

Én a helyedben otthon maradnék még egy évet, keress valamilyen munkát, ami mellett bírsz intenzíven angolozni és használható nyelvtudással gyere ki. Hidd el, jobb lesz kulturáltabb munkakörben jóval minimálbér felett keresni, mint össze-vissza dolgozgatni segédmunkásként, úgy hogy naponta szembesülsz azzal, hogy nem beszéled a nyelvet.

Jah, mindezt nem csak úgy írtam neked, hanem tapasztalatból. Én itt élek már jó ideje és azt kell mondjam, sajnos jóval több olyan magyar van itt, aki szenved a magyar nyelvvel, mint olyan, aki nem. Rossz nézni, nem kívánom én azt senkinek.

2008. jún. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. A kínálat nagy. Bár a kereslet is.
2008. jún. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!