Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor kezdjem el tanulni?...

Mikor kezdjem el tanulni? Spanyol v. Francia?

Figyelt kérdés

Jelenleg két nyelvet tanulok. De az egyik nem tetszik, útálom. Sajnos kötelező. Mivel akarok menni egyetemre kellene még egy nyelv. Spanyol vagy francia?

A spanyol könnyebnek tűnik, a francia meg hasznosabb. Szerintem franciát fogok tanulni, jó ötlet?

Úgy gondoltam, hogy tizenegyedikbe kezdem el tanulni. Két év elég? Vélemény a nyelvről?



2013. márc. 26. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább francia...
2013. márc. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A francia nagyon hasznos nyelv.Szóval szerintem jó választás.Valamennyire persze a spanyol is hasznos.

Én tanulok angol mellett franciát.Igaz hogy ebbe az évbe kezdtem(9-es vagyok),de eddig nem nehéz.Először az volt picit furcsa az angol után hogy a főneveknek vannak névelőik amiket velük együtt kellett megtanulni,de egy idő után megszokható.

A kiejtéstől sokan tartanak,és mondják hogy nehéz.Szerintem nem nehéz.Én már azt is megszoktam.

Összességében véve,szerintem jó nyelv,mert hasznos,és megtanulható(persze kell hozzá szorgalom,de mihez nem..?)

:))

Ha megkérdezhetem,milyen nyelveket tanulsz,és melyiket utálod?Ez csak kíváncsiság.Amúgy az angol a franciába tuti,hogy segít.Gondolom a spanyolba is,de azt nem tanulok.Szóval ha tudsz angolul(lehetőleg jól),akkor az előny lesz,vannak hasonló szavak.

Amúgy 2 év..szerintem alapfokra vagy középfokra elég.A tempótól is függ.Ha pl. a mi sulinknak a tempóját nézem,akkor kb.alapfokra jönne ki,de ha te még pluszba is tudnál vele foglalkozni meg nyáron,akkor meglehet szerintem a középfok.Akár kereshetnél magántanárt aki segít,mégiscsak könnyebb lenne úgy.

2013. márc. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát én német/angolt tanulok. A németet nagyon szeretem. De az angol.....
2013. márc. 27. 17:42
 4/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Ezt azért is kérdeztem,mert az angol előny lenne szavak szempontjából.De persze attól még így is megtanulhatod a szavakat,hisz az angol nem alapfeltétel a franciához.

Ha megengedsz egy kis off-ot:A német tuti hogy hasznodra válik majd,de az angol világnyelv..szóval valamilyen szinten nem árt tudnod.Megkérdezhetem milyen szinten vagy belőle?Ezt már csak pluszba kérdezem.Véleményem szerint kb.középfokon azért nem ártana angolul tudni.Hogy nem tetszik az más kérdés:ha a németet ennyire szereted és tudod,akkor az már nem lehet rossz.És mondjuk a francia mellé még jobb lenne.

2013. márc. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyébként egy ideig én se voltam odáig az angolért,de rájöttem hogy tud szép is lenne,ezért jobban megszerettem.És persze hasznos.Hátha nálad is változik ez..
2013. márc. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem az angol segít a franciában/spanyolban, hanem fordítva: mivel a mai angol szókincs kb. 70%-a a franciából származik (tehát latin eredetű), nem pedig a francia szókincs az angolból, tehát így pontosabb a meghatározás. Ugyanakkor ez nem biztos, hogy segítség, mivel a francián keresztül átvett angol szavak sok esetben tök mást jelentenek az angolban, mint eredetileg a franciában vagy a latinban.


A másik, amit nem szabad elfelejteni, hogy a francia és a spanyol alaktanilag sokkal bonyolultabb az angolnál, tehát ebből a szempontból sem segít sokat az angol, ha azt tanultad először, a francia/spanyol nehezebb lesz.

2013. márc. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

OFF:

Utolsó:lehet akkor nincs teljesen igazam..

Mondjuk szerintem ez oda-vissza működik.

De nekünk még a tanár is azt mondta,hogy ez segít.

Talán ő van eltévedve. :D

2013. márc. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nézd, kétségtelen, hogy az mindenképpen segít, ha már előtte tanultál egy – akármilyen – idegen nyelvet. Csak azt mondom, hogy nem szabad ezeket a dolgokat túlzottan komolyan venni, mert minden nyelvnek megvan a saját nehézsége, vagyis igazából nincs sok értelme egymáshoz hasonlítgatni őket. Ha túl hasonlóak, az sem jó, mert akkor ezért kevered őket össze (pl. olasz és spanyol), ha pedig annyira nem hasonlóak, akkor meg mindenképpen meg kell őket jól tanulni. :)
2013. márc. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazad már.Már értem.

:)

2013. márc. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy az angol világnyelv, de mit érek vele, ha annyi életkedvvel megyek be órára mintha épp meg nyúzni akarnának? Egyszerűen semmi szépséget nem találok benne. Idegenek a szavak, és nem érdekelnek. Kiejtés is idegesítő... a német az nekem sokkal melegebb és jobb nyelv. Szeretem a kiejtését 7 éve tanulom. Bár...ahhoz képest nem tudok annyi mindent, de most 4-5 között állok belőle. Angolból 4es vagyok, ebbe az évben kellett felvennem, még négy évig gyilkolnak vele....
2013. márc. 28. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!