Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kínai nyelvről vélemények,...

Kínai nyelvről vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2009. szept. 18. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az írásjeleket nehéz megtanulni, viszont a nyelvtana nagyon egyszerű.. ezt a legjobb barátnőm mondta, aki kínai szakos.
2009. szept. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És barátnőd hol tanul?
2009. szept. 18. 20:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Eltén
2009. szept. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Az, hogy "egyszerű a nyelvtan", nem teszi könnyűvé.


Ugyanis amiatt, hogy alig van nyelvtana (nem is olyan világos, hogy hol a határ a kínaiban a nyelvtan és a szókincs között, mint mondjuk az angol esetében...), a nyelvtanulás jórészt idiómák magolásából áll. Tehát hiába tudod a szavakat, nem fogsz tudni elolvasni vagy kínaiul elmondani egy szöveget, amíg nem tudod, hogy a konkrét helyzetben milyen kifejezéseket kell használni. Kezdő szinten ez még lehet, hogy nem feltűnően problémás, de később sok fejfájást okoz.


A másik nehéz dolog a kínaiban a hangsúly, de ez nem olyan félelmetes, csak a gyakorláson múlik az egész. A beszédgyakorlatok azonban nagyon fontosak, mert ha nem helyes a hangsúly, akkor nem fogják érteni, miről beszélsz.


A kiejtés nem túl könnyű, de nem is nagyon nehéz. Néha igencsak észnél kell lenni a hallás utáni szövegértésnél, mert számos különböző jel tartozhat azonosan hangzó szótagokhoz.


Valóban az írásjelek teszik iszonyú nehézzé a kínai nyelvet. Ráadásul a főnevekhez ún. számlálószavak is tartoznak, amiket még hozzájuk kell magolni.


3-4 ezer írásjelet nagyjából elég megtanulni, ez azonban a gyakorlatban 2-3 év megfeszített munkát igényel.

2009. szept. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Te mennyire tudsz kínaiul?
2009. szept. 18. 22:13
 6/7 anonim válasza:

Sokat tudnék mesélni, mert megjártam Kínát, de röviden:

- Nyelvtan: gyakorlatilag nincs.

- Kiejtés: nehéznek tűnik, de igazából lényegtelen, mert baromi gyakran a kínai sem érti meg a másik kínait.

- Írásjelek: nehéznek tűnik, de ez is tök mindegy, mert a kínai sem tudja.


---

Sztori:

2008/09-es évben az ELTÉ-n kínait tanító kínai csajnak én meséltem el anno, hogy hogyan írják kínaiul Magyarországot. :)

2010. márc. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én voltam 1 évet kínában, és elkezdtem tanulni a nyelvet. Az elején elég nehézkesen ment, azok miatt, amiket már fent olvashattál, de minél többet gyakorol az ember, annál inkább belejön. Nagyon sokat segített, hogy élesben is gyakorolhattam a kínaiakkal, igaz, hibázik az ember, de szerintem fontos a gyakorlás. Most, hogy haza jöttem, kicsit nehezebben megy, a karakterekkel megygyűlik a bajom, de elvagyok azért.:) Szerintem érdemes tanulni, mert egy részről érdekes, másrészről hasznos lehet.
2010. ápr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!