Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tegnap írt TELC B2 német...

Tegnap írt TELC B2 német vizsgán írt levelemet bemásolom ide nektek (amikre nagyvonalakban emlékszem), nagybetűkkel kiemelném nektek a nyelvtani hibáimat, amit sajnos az izgulás miatt vétetem benne. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Hány pontra számíthatok nagy vonalakban a három kritériumot nézve? Egyszerűbb szerkezetek, vagy a nyelvtan miatt mennyi levonás járhat?


Adam Balogh Dabas, den 13. April 2013

Kossuth Straße 44

H-2345 Dabas

Ungarn


Foto GMBH

Glockengasse 44

D-98768 Köln

Deutscland


Bitte um weitere Informationen über das neue Kamera


Sehr geehrte Damen und Herren,


mit großem Interesse habe ich Ihre Anzeige im Internet gelesen, in der ich OPTI - MAX Fotoapparat gefunden habe. Hiermit möchte ich mich um weitere Informationen über das neue Modell bitten und einige Fragen klären, weil ich in meinem Reisen viele Fotos machen möchte.

Während der Zeit im Mexico möchte ich viele Fotos machen, weil ich mich für die mexikanische Kultur und die Umgebung des Ortes sehr interessiere.

Meine Erfahrungen sind mit der Kamera nicht so gut, aber meine Kindern sind super. Sie benutzen mit Fotoshop, und ich gucke es, und frage: "Was ist das, Was ist es?" Es ist für mich sehr tragisch, aber ich bin nicht so jung.

Könnten Sie mir bitte Auskunft darüber geben, wie viel Pixelzahlen die Kamera ist? Meine Kinder haben für mich gesagt, dass es gut ist, wenn es hoch ist.

Schreiben Sie mir bitte, ist es möglich, dass man diesen Fotoapparat im Wasser benutzen könnte?

Außerdem möchte ich es noch gern wissen, wie Garantie zu dem Verkauf gibt? Gibst es …. bei Ihnen?

Es würde mich sehr glücklich machen, wenn ich die Möglichkeit hätte, bei Ihnen diese Kamera zu kaufen. Über eine positive Antwort von Ihnen würde ich mich sehr freuen.


Mit freundlichen Grüßen,

Adam Balogh



2013. ápr. 14. 09:26
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:

Kijavítom a hibákat és úgy hasonlítsd össze.

--------------------------

Bitte um weitere Informationen über die neue Kamera.


Sehr geehrte Damen und Herren,


mit großem Interesse habe ich Ihre Anzeige im Internet gelesen, in der ich den OPTI - MAX Fotoapparat gefunden habe. Hiermit möchte ich um weitere Informationen über das neue Modell bitten und einige Fragen klären, weil ich auf meine Reisen viele Fotos machen möchte.

Während der Zeit in Mexico möchte ich viele Fotos machen, weil ich mich für die mexikanische Kultur, und die Umgebung des Ortes sehr interessiere.

Meine Erfahrungen sind mit der Kamera nicht so gut, aber meine Kindern kennen sich super aus. Sie benutzen die Kamera mit Fotoshop, und ich schaue zu und frage: "Was ist das? Was ist es?" (Es ist für mich sehr tragisch, aber ich bin nicht so jung.)= Bedauerliche Weise bin ich nicht mehr der Jüngste.

Könnten Sie mir bitte darüber Auskunft geben, wie viele Pixel die Kamera hat? Meine Kinder haben mir gesagt, dass je höher die sind, um so besser ist es.

( Schreiben Sie mir bitte, ob es möglich ist, dass man diesen Fotoapparat im Wasser benutzen kann?)=Können Sie mir sagen, ob man diesen Fotoapparat im Wasser verwenden kann?

Außerdem möchte ich es noch gerne wissen, wie lange die Garantie zu diesem Gerät gibt? Gibt es …. bei Ihnen?

Es würde mich sehr glücklich machen, wenn ich die Möglichkeit hätte diese Kamera bei Ihnen zu kaufen. Über eine positive Antwort von Ihnen würde ich mich sehr freuen.


Mit freundlichen Grüßen:

Adam Balogh

-------------

A zárójelbe tett mondatok is jók, csak én ezeket másképp mondanám....:)

2013. ápr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a javítást! Mit gondolsz, hány pontra számíthatok, mint tartalmi, formai, és nyelvtani szempontból? :)
2013. ápr. 14. 10:24
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 60% meg lesz!!! Annyira nem vészes, meg lehet érteni a szöveget. Ha vissza kellett volna kérdeznem, hogy ez mit akar jelenteni, akkor már gondok lettek volna vele, de nem kellett!!! Szóval szerintem sikerülnie kell.
2013. ápr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

A tartalmi szempontokba az volt, hogy

- Fényképezéssel kapcsolatos élményeimről (technikai, egyéb) írjak

- Mit szeretnék fotózni a fényképezővel

- Érdeklődjek a technikai hátteréről az új fényképezőgépnek


Ezeket úgy gondolom mind beleszőttem a levelembe, mit gondolsz?

2013. ápr. 14. 10:31
 5/42 anonim ***** válasza:
Igen a tartalommal nincs baj! Minden benne van, amiröl írnod kellett.
2013. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Formailag még minden egyes tartalmi elemet egy kicsit beljebb kezdtem, így a bekezdést is, a tárgyalásban is a pontokra való kitérést, és az elköszönő formulát is. Ha ez számít "tagolásnak", a nyitó, záróformula megvan. Akkor formai szempontból is kaphatok még jó pontot? Hát nem tudom, nyelvtanból vonnak le szerintem pontot, de ez nem olyan "sok" hiba, hogy lenulláznák ez miatt, remélem. :)
2013. ápr. 14. 10:51
 7/42 anonim ***** válasza:
Igen formailag is jó...csak a "Betreff:" hiányzik. A többi jó!
2013. ápr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Én kaptam a telctől egy képet még korábban, amiben a hivatalos levél formai dolgait akarják bemutatni, és azon sem szerepel a betreff, [link] így hát én sem írtam bele az éles nyelvvizsgán se. Valamelyik felkészítőkönyvbe írja, valamelyikbe nem írja ki, nem tudom mi a jellemző az éles TELCnél, hogy most mi a jó nekik. :)
2013. ápr. 14. 11:06
 9/42 anonim ***** válasza:

Ez egy elég régi kép. De ha ki kellett volna írnod is, az még belefér a hibahatárba. Találtam egy hivatalos levél leírást a neten. Itt kell a "Betreff".


[link]


De várd ki a végét, lehet, hogy a te leveledben ez nem tényezö...:)

2013. ápr. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Hát nem véletlenül nem írtam ki, hanem mert gondoltam, hogy ha ők is mutatták nekem, akkor nem kell. :)


Összefoglalóan pontoznám magam:


1. kritérium: Az írás céljának kezelése


Értékelés alapja:

 A szövegfajta választása és a regiszter

 Legalább két megadott szempont figyelembe vétele és egy további tartalmi szempont megjelenítése


Hát mivel mindent beleírtam, még talán több kritériumot is a 2 + 1 -nél itt úgy gondolom elérhető az 5 pont.


2. kritérium: Kommunikatív felépítés

Értékelés alapja:


 a szövegalkotás

 a mondatok kapcsolódása/ a tartalmi egységek

 a nyelvi sokszínűség

 megfelel-e a regiszternek


Ha "ide számít", hogy pl. néha a nyelvtani hibák miatt kicsit elcsúszott az adott mondat értelme, vagy, hogy nem annyira szépen, választékosan fejeztem ki magam: Erre 3 pontot adnék.


3. kritérium: Nyelvhelyesség

Értékeljük a szintaxist, morfológiát és helyesírást.


Ez nálam a kérdéses ugye, 5 - 3 - 1, ezek közül a pontok közül én itt 3-at adnék, mert azért annyira sok hiba nincs benne, hogy 1 pont lenne,vagy hogy lenullázzák.


összességében, 3x5+3 +3 = 33 pontot remélek, bár lehet, hogy csak 27 lesz. Mit gondolsz? :)

2013. ápr. 14. 11:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!