Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha angol könyvet olvasok, az...

Ha angol könyvet olvasok, az milyen mértékben segíti a nyelv megtanulását? Meddig tart nektek kiolvasni egy angol könyvet?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 15. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagy mértékben, fél évig tanultam többek között ezzel a módszerrel és iszonyatosan sokat fejlődött a szókincsem.

Az idő ami alatt kiolvasok egy könyvet változó...

Apró betűs nehéz nyelvezetű könyvnél átlagosan 30 oldal/nap, egyszerűbbnél jóval több. De mondjuk ha nagyon fáradt vagyok akkor napi 10 oldal is nehezen megy. Én semmit sem szótárazok ki, ha egy szóval többször találkoztam és még mindig fogalmam sincs a jelentséről akkor kiírom és később utánanézek.

Most éppen Rothfuss - Name of the Wind c. regényével szenvedek, amivel "kicsit" magasra tettem a lécet. A következő a Trónok harca lesz ami kész felüdülésnek tűnik ez után.

2013. ápr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Mások véleményére is kíváncsi vagyok. :D
2013. ápr. 15. 16:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálam valahogy nem "használt" sajnos

(Meg nyűgnek éreztem)

2013. ápr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valahogy a nagyon hosszú regénynél úgy sem tudom megjegyezni az "újszavakat", ezért nem éreztem úgy,

hogy fejlesztett volna (inkább összezavart)

Inkább ilyen újságcikkeket érdemes akkor olvasgatni (sztem)

2013. ápr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem túlzottan jó a "szépirodalom"

olvasása, inkább szakkönyveket kell olvasni

(más a nyelvezete) A tudományos irodalomban sokkal szabatosabban vannak megfogalmazva a mondatok

2013. ápr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!