Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik olyan, hogy egy...

Létezik olyan, hogy egy tisztességes nyelvtanfolyam, akár 600. 000 forintba is kerülhet? Egy 40 órás tanfolyamon milyen szinten lehet megtanulni egy nyelvet? Hány órás tanfolyam kell ahhoz, hogy valaki tökéletesen megtanuljon egy nyelvet?

Figyelt kérdés
2009. szept. 25. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem egy, vagy másfél éves lelkiismeretes tanulással, mondjuk heti négy-hat nyelvórával, otthoni gyakorlással, és minden egyébbel (pl. filmek nézése eredeti nyelven, chatelés idegen nyelven, levelezés, olvasás stb.) mondjuk középszintre meg lehet tanulni egy nyelvet. a lényeg, hogy mint a jó munkához, ehhez is idő kell :) 40 órás nyelvtanfolyam nagyon kevés!
2009. szept. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nyelvtanár vagyok, szóval megpróbálok válaszolni a kérdésedre. Amelyik nyelviskolában én tanítok, ott a következőképpen működik a dolog:

ahhoz hogy egy nyelvet teljesen kezdőtől a felsőfokig megtanuld, a nyelviskolán keresztül, 15 szintet kell végigcsinálnod. egy szint 60 órás, egy óra 45 perc.

Ha csoportos oktatásban veszel részt, akkor az órák díja 500 Ft, tehát egy szint 30.000 Ft, azaz 15 szint 450.000 Ft. a normál tanfolyam heti 2x 3 órás, tehát egy szint 10 hét, azaz 15 szint kb. 3 év, normál tempóban (amitől persze el lehet térni.)

De nem mindig éri meg csoportban tanulni, hiszen ott igazodni kell a többi tanulóhoz is, és hiába megy már neked egy bizonyos dolog az adott nyelvtanból például, de ha a többieknek nem megy, nem haladhatunk tovább, míg a csoport nagy része nem érti - és lehet, hogy te meg már nagyon unod az egészet, mert a könyöködön jön ki.

Szóval ha van nyelvérzéked, inkább ajánlok egy magántanárt, lehet, hogy drágább (én pl. 1500-at kérek egy 45 perces óráért), de ha látom ,hogy megy neki az adott dolog, akkor nem fogom még 10 órán keresztül azt gyakoroltatni vele, hanem megyünk tovább. Volt már olyan diákom, akit egy év alatt eljuttattam a középfokig kezdő szintről. Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

2009. szept. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát én biztos hogy nem adnék ki annyi pénzt rá! Ismerősöm középfokú nyelvizsgázott, a vizsgadíja összesen 20.000 Ft volt, felfogadott egy tanárt akihez csak ritkán járt, mert nem teljesen ismeretlen nyelvet tanult és került neki max 50.000 Ft-ba és ugyanúgy megkapta az eállamilag elsimert nyelvvizsga bizonyítványt ami érvényes az egész EU-ban.
2009. szept. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia ! =)


Sajnos elég drágák a nyelviskolák és a magántanárok !!! Ha egy erős középfok szintet szeretnél elérni ( pl angolból) akkor kb 1 v 1,5 évet kell keményen tanulni rá !!! szorgalmasan !!!!

Egyébként a nyelviskoláktól és a magántanároktól ne várj sokat , mindenki a pénzre megy rá .

Mert mindegyiknek ugyan az a szövege : egyénre szabott órák , meg stabil alapok megszerzése , beszédkészség fejlesztése , nem a drága óra számít hanem a minőség stb stb ...blablabla .... aztán kiderül hogy a nagy hangzatos hirdetések mögött semmi nincs !!! úgyh vigyázz !! és jól nézd meg hogy kinek és hova adod a pénzed !!! 23/l

2009. szept. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!