Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti nyelvtanuláskor szavakat...

Ti nyelvtanuláskor szavakat tanultok vagy inkább kifejezéseket, szófordulatokat? Milyen technikával tanuljátok őket?

Figyelt kérdés

2013. máj. 6. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Eddigi szókincsem jó részét hangoskönyvekből (Harry Potter) és regényekből szedtem össze.

Eleinte többet használtam az Anki-t is, ami egy nagyon jó kis program, de én sajnos lusta vagyok hozzá. Amíg oda kiírok minden szót példamondatokkal, definíciókkal addig inkább elolvasok még 20 oldalt valami könyvből. :)

Szerintem az a fontos, hogy szavakat önmagukban sose tanulj, ha pedig már kiírsz valamit nézz utána az összes jelentésének.

[link]

Ez egy nagyon jó kis oldal erre.

2013. máj. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Filmeket nézek angolul, angol cikkeket olvasok, szintén angolul hallgatom meg a BBC híreket is, vannak hozzá feladatok, ott is szoktam gyakorolni. Amikor épp a Facebookon lógok, ott az English is fun oldalt megjelöltem úgy, hogy mindig jöjjenek az értesítések, ha új képet tölt fel, stb, szóval mindig ott van a kezdőlapon, ezen is vannak hasznos nyelvtani dolgok, szófordulatok. Ezeket jobban szeretem, mint a szavakat. Próbálok mindig érdekes dolgokat keresni, mert ami érdekel, jobban megmarad a fejemben mint valami spontán, unalmas dolog.
2013. máj. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!