Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A felsőfokú nyelvvizsga...

A felsőfokú nyelvvizsga tényleg felesleges? Egyáltalán melyik a 'legjobb' nyelvvizsga? Egy- vagy kétnyelvű?

Figyelt kérdés

Angolból szeretnék felsõfokút tenni, de a némettanárom állítja, hogy ez felesleges, miért nem érem be egy középfokúval, illetve a felsõfokúba fektetett energiát miért nem fektetem inkább a német középfokúra. Nem akartam vele vitatkozni, de én nem azért akarok nyelvvizsgázni, hogy legyen róla papírom, hanem hogy tényleg elismerjék, hogy igenis, én jó vagyok az adott nyelvbõl.

Ráadásul mondtam, hogy egynyelvű vizsgát akarok tenni, ezt is hümmögve fogadta, mint ahogy azt is, hogy nem origonál (amit ő oly nagyra tart), hanem bme-nél vagy euroexam-nél akarok vizsgázni. Erre csak annyit mondott, hogy látszik, hogy a mai fiatalok mennyire nincsenek tisztában a jó nyelvvizsga fogalmával....

Mivel az angoltanárom véleményét ezek után nem mertem kikérni, itt szeretnék véleményt kapni afelõl, miszerint az elképzeléseim tényleg helytállóak e a témában vagy sem.


U.i.: a szüleimmel errõl nem nagyon tudok beszélni, õk nincsenek otthon ilyen témában, úgyhogy tényleg nem tudom, mihez kezdjek.

A hosszú szövegért meg elnézést, ennyire sikeredett. :D


16/L


2013. jún. 1. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A középfokú nyelvvizsga szinte alapkövetelmény, felsőfokúval könnyebb elhelyezkedni.
2013. jún. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Már csak azért sem felesleges mert sokkal több pluszpontot kapsz érte, ha egyetemre mész.
2013. jún. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
És azért sem felesleges mert akinek van angolból nyelvvizsgája mindenkinek középfokú C-je van, de ha neked meg felsőfokúd lesz, akkor te többet tudsz tőlük, magyarán neked több eselyéd is lesz ha majd munkát fogsz vállalni. A másik meg az, hogy az origó tényleg jó, de rettentően nehéz. A bme könnyebb és az is ugyanolyan jó.
2013. jún. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja és pont tegnap olvastam, hogy nyelvvizsgával több fizetést kaphatsz, ha olyan helyen dolgozol, ahol használod a nyelvet, ha pedig köztisztviselő vagy akkor mindenképpen.
2013. jún. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :)

Nem tudom, én most valahogy az euro egy nyelvű vizsga felé hajlok, van valakinek ezzel valami tapasztalata?

Bármilyen tanácsot szívesen veszek. Elõre is köszönöm. :)

2013. jún. 1. 18:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem Origós angol felsőfokúm van, komplex, kétnyelvű. Egyáltalán nem volt nehéz, semmit sem készültem rá. Nem tartom magam kiemelkedőnek a nyelvben, csak imádom. A tanárom ajánlotta, hogy csináljak kétnyelvűt mert a fordítás az erősségem, és szeretném is hasznát venni valamilyen munka formájában. De persze nem ez a végső célom munka terén.
2013. jún. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Megértem, hogy aki szereti a fordítást és jó is benne, az kétnyelvű nyelvvizsgára megy. Pontosan nem is néztem utána az origonak, de láttam egy-két mintafeladatot kétnyelvű vizsgánál, és nekem az nem pálya, hogy a magnóhallgatásnál/szövegértésnél magyarul vannak feltéve a kérdések, amikre magyarul is kell válaszolni. Nem beszélve az angolról magyarra fordításról (azt hiszem, ez középfokon van, de nem vágyok benne biztos). Ha egy angol mondatot nem fordítasz "elég magyarosra", nem kapsz rá pontot. (Pedig érted a szöveget, csak mondjuk a vizsgadrukk miatt nem tudod magad kifejezni.) Meg amúgy is. Ha egyszer angol nyelvvizsga, akkor ne a magyarhoz kössék már a nyelvet...

Amúgy én nem is mondtam, hogy nehéz az origo. Egyrészt, mivel utána se néztem, másrészt pedig amennyit hallottam róla, az annyi, hogy a szóbeli állítólag könnyű....

2013. jún. 1. 19:07
 8/9 A kérdező kommentje:
'vagyok
2013. jún. 1. 19:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Márpedig ha nem is vagy fordító, egy nyelvet sem használhatsz magában. Bármikor előfordulhat, hogy két nyelv között kell kommunikálnod a való életben.
2013. jún. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!