Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez a szöveg hogy van németül?

Ez a szöveg hogy van németül?

Figyelt kérdés
"Van egy kutyám . a fajtája border collie. A kutyámat Totónak hívják és nagyon szeret játszani és sétálni a kedvenc játéka egy piros gumi labda " ? Köszönöm szépen a segítséget!
2013. jún. 6. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Ich habe ein hund, er ist border collie vom typ. Mein hunde heißt Totó und es gefällt ihr sehr gut zu spielen und spazieren. Ihr lieblingsspielzeug ist ein rot gummiball.


Nyelvtanilag tuti nem tökéletes, de én így mondanám. Remélem segítettem valamennyit, aki jobban tud németül, kérem javítson ki.

2013. jún. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Ich habe einen Border Colli Hund. Meinen Hund heißt Totó, er mag speilen uns spatzieren gehen, sein (ha fiú a kutya) / ihr (ha lány a kutya) Lieblingsspiel(zeug) ist ein roter Gumiball.
2013. jún. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ich habe einen Border Collie. (nem kell odamondanod, hogy kutya, mert mindenki tudja, hogy kutya. Ha kölyök lenne, akkor utána kell tenni, hogy Colliewelpen.) Mein Hund heißt Totó und er spielt sowohl gern als auch spazieren. Sein Lieblingsspielzeug ist ein roter Gummiball.
2013. jún. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért Mein Hund és miért nem Meinen Hund?


Mein Hund - Alanyeset

Meinen Hund - Tárgyeset


Magyarázzátok el, mert lehet én tudom rosszul?

2013. jún. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De jól tudod, csakhogy a német heißen ige máshogyan áll, mint a magyar "hívni".

Meinen Hund heißt Totó-rossz, mert a Hund itt alanyesetben van

másik pl. Ich heiße xy. Itt az ich az alany.

Nem a következő: Mich heiße xy.

2013. jún. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Már világos, megkeveredtem egy kicsit. Elnézést, köszi!
2013. jún. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!