Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak, ha nem értem a...

Mit csináljak, ha nem értem a szóbeli vizsgán amit a vizsgáztató tanár mond, kérdez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Emelt szintű angol szóbelim lesz a jövőhéten. Nézegettem próba érettségi feladatsorokat(szóbeli természetesen) és volt mikor pl a vitánál nem értettem a feladatot. (Tudom gáz, de két esetben előfordult) Ilyenkor mit lehet mondani, tenni?

Vagy ha a tanár olyat mond pl vagy a vitánál egy érvelést, vagy egy olyan kérdést amit nem értek?



2013. jún. 8. 22:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
kérdezz vissza. és akkor gondolom elismétli más szavakkal
2013. jún. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

mondj valami általános dolgot.

pl Nem, mert tegnap rakott krumplit főztem.

ez általában mindenre jó alternatíva

2013. jún. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ma volt az emelt angol szóbelim. Én is tojtam ettől, meg nekem alapból az írásbelim nem lett jó, de mégis ment a szóbeli, mondjuk készültem rá rendesen. Vigyorogva jöttem ki a teremből. Mindent értettem, mert ráállt az agyam, meg a tanár elég érthetően beszélt, szóval klassz volt. Amúgy egyszer kértem, hogy ,,Repeat please", és persze megismételte, mert alapból úgy kezdi a vizsgát, hogy ha nem értesz valamit, szólj, és elmondja még egyszer.
2013. jún. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Ez általában jó egy helyeslő alternatívára a krumplison túl: "Igen, mert a szilvásbuktát szeretem"
2013. jún. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
És a harmadik alternatív megoldás: "Nem kellett volna láncfűrésszer maszturbálni...".
2013. jún. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
"A válasz 42"
2013. jún. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz vissza:

I beg your pardon.

vagy

Say again (please).

2013. jún. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezen nem kell problémázni

Ha nem érted mondod h "will you repet it please?" erre ő máshogy elmondja mégegyszer, ha így sem megy akk ami sejtésed van h miről kell beszélni kezdj bele. Ő majd közben megszakít h oké, but what about that.... és ennyi

Ha meg télleg semmi nem érhető ezek után sem..akk probléma nélkül mndd h sorry i don't understand

2013. jún. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
már túlvagyok rajta :) egyszer ne értettem valamit, de elkezdtem dumálni és nem volt nagyobb gond szerintem
2013. jún. 11. 01:06
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
a will you repeat it az bunkó. inkább could you, vagy would you repeat it, please?
2013. jún. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!