Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kell kifejezni angolul,...

BBZSO kérdése:

Hogy kell kifejezni angolul, hogy xy suliban érettségiztem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Remélem tud valaki segíteni nekem :)

Angolul azt szeretném elmondani/leírni, hogy;


"XY szakközépiskolában szereztem meg az érettségi bizonyítványt, mely egy szakirányú érettségi volt. Általános kertész szakra jártam"


A fordításhoz szükséges szavakat még csak-csak összeszedem, de pl nem tudom, hogy a mondat első felét befejezett jelennel kell e kifejeznem. Hogy hangzana helyesen a mondat angolul? A válaszotokat előre is köszi :)



2013. jún. 15. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Én így mondanám ha nem kellene:

I went to XY Secondary School and I graduated there. It was a kind of vocational training.

2013. jún. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*nekem kellene :) Bocsi!
2013. jún. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"to graduate from" a hivatalos forma, és leginkább passivval használják, de egyre inkább terjed az a nélküli használata is.


"I was graduated from the XY Vocational Training School. I've studied to become a general gardener.


Viszont az #1 válaszoló is teljesen jót írt.


17/F

2013. jún. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem simán jó az is, hogy "I took my final exams at ... (school)" De ha nem, ne kövezzetek meg, őszi érettségim óta nincs angolórám. :)
2013. jún. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
I graduated from xy High school or secondary school, or vocational school.
2013. jún. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy amerikai , brit angol vagy ausztrálnak mondod. mert mind másképpen fejezi ki.
2013. jún. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jaj de jó! Nagyon szépen köszönöm mindenkinek :) Sokat segítettek :)
2013. jún. 17. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!