Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék megtanulni angolul,...

Failman kérdése:

Szeretnék megtanulni angolul, tudom, hogy a legjobb megoldás a magántanár lenne, de jelenleg nincs rá lehetőségem! Szeretnék tanácsot kérni abban, hogy tudom magam a leghatékonyabban képezni itthon, egyedül?

Figyelt kérdés

2013. jún. 20. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ingyenes, netes tanfolyamok :


[link]


Ez az alapokat az ingyenes 25 leckéjével meg adja és hébe-hóba küld még leckét utána is :)

mint ahogy ezek is :


[link]


[link]


[link]

ez teljesen ingyenes és midennnap van lecke


Saját időbeosztásod szerint otthon nyugiba csináld meg őket a nyáron :)


Kiejtést gyakorolni mondatokat szavakat felolvastatni itt tudsz [link] válaszd ki melyik kiejtést szeretnéd begyakorolni és mindig azzal ejtesd ki a szavakat.


Itt vannak a segédigék példamondattal : [link]


Itt vannak az igeidők példamondatokkal szabállyal : [link]


Angol elöljárószavak: [link]


Végül keress angol nyelvtannal foglalkozó weboldalakt és tanuld meg az igeidők begyakorlása után : Szenvedő szerkezet, Függő beszéd, Feltételes módokat ...... és még sok hasonló szabály


[link]


Hallgass zenét felirattal

Ezt megkönnyítő oldalt is feltaláltak : [link]

megkeresed a számokat amiket szeretsz vagy szívesebben hallgatsz. Indítsd el. Válaszd ki a 3 fokozat közül a neked megfelelőt (olyan mértékben hagyja ki a szavakat amit neked be kell írni mialatt szól a zene)


Nézz Filmet!

Szintén válasz ki hogy melyik fajta kiejtést és angolt szeretnéd jobban tudni (Amerikai, Brit, Ausztrál stb.

Én egyből angol felirattal kezdtem el nézni és angol nyelvel (szerintem ez a legjobb módszer és ne keseredj el ha először szinte semmit nem értesz , összefolyik minden, nem ismered a szavakat nagyon lassan ki tisztul majd a kép... egy csomó szót kifejezést megértesz majd csak ehhez az örömteli pillanathoz általában sok idő eljutni (más módszerek szerint rögtön angol nyelv és felirat nélkül (nekem nem volt türelmem úgy hogy egy darabig muszáj volt az angol feliratot használni DE vigyázz mert a felirattal egy idő után meg áll a fejlődés addig kell eljuss ha feliratot használsz hogy 80% át érted a szövegnek ha ez meg van ne használj többé feliratot még ha először nehéz is lesz végül is mit várunk a felirattal csak az olvasott szövegértést fejlesztetted meg szoktattad a füled az angol dallamához és itt jön majd az igazán nehéz rész a hallott szöveg értés ... először nem sokat fogsz érteni DE ekkor már ne használj feliratot semmiféleképp erőltesd meg magad ... belejössz majd... a legjobb lenne ha már egy szót nagyon sokszor láttál hallottál és még mindig nem jöttél rá mit jelent nézd meg a szótárban de semmikép se magold be .... keres rá annyiszor amennyiszer találkozol vele és még mindig nem tudod mit jelent egy idő után megragad a szó :)


Ismerkedj .... chattelj.... barátkozz :


[link]


Itt regisztrálnod sem kell csak rámész hogy text és egyből össze kapcsol valakivel a világ bármely pontján sok az Amerikai Brit Német Indonézia Kínai de ha kiválasztod a nyelvet hogy angol akkor olyannal kapcsol össze aki szintén angolul akar kommunikálni ....:)


Itt pedig egy számítógéppel tudsz chattelni :) [link]


Annyi hogy beírsz valamit rublikába enter és kezdődik is a beszélgetés......

2013. jún. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ez kellene nekem is köszönönöm szépen:))
2013. jún. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2013. jún. 20. 21:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt a számítógéppel csetelést kipróbáltam. Elég frusztráló:)


Kérdező, azt ugye tudod, hogy vannak még ingyenes nyelvtanfolyam lehetőségek Támopos tanfolyamok. Csak regsiztrálni kell itt: [link]

2013. jún. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hű, ezek tök jók
2013. jún. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
de jó nekem hogy apám amerikai, és két nyelven nőttem fel. egyébként írták fentebb a filmeket. valóban jó, rengeteget tanulsz belőle, persze előtte azért némi nyevtannal legyél tisztába
2013. júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!