Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyit kérhetek el fordításér...

Mennyit kérhetek el fordításért ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Magyarról németre való fordításért mennyit kérhetnék el, ha az illető már lefordítgatta nagyjából a szövegeket, amik kb 1-2 oldalasak, de sok van és rövid határidővel kéri..nekem pedig át kellene nézni.

Még csak diák vagyok, német szakos az egyetemen, tehát végzettségem még nincs.

Előre is köszi a segítséget :))



2013. júl. 2. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
hát, sztem 100 ft / oldal, vagy ilyesmi.
2013. júl. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszi, hogy írtál :)

áhh 100 ft-ért azért nem bajlódnék vele..

inkább olyat kérdeznék, aki már vállalt ilyen munkát/vagy bízott meg hasonlóval valakit

2013. júl. 2. 16:33
 3/10 anonim ***** válasza:

te mondtad, hogy sok oldalról van szó. azt azért ne várd, hogy milliomos leszel egy olyan fordításból, amit már félig megcsinált valaki. még a bejáratott fordítócégek sem annyira drágák, pedig ott ott a munkabére, az üzlethelység, stb.


gondold át mégegyszer, hány oldalról van szó.


de azért a mai világban kijelenteni, hogy áh annyiért nem bajlódok vele.. stb. elég gáz.


főleg, hogy ő lehet téged fog ajánlani egy ismerősének, akitől már többet is elkérhetsz.

2013. júl. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit témától is függ (mennyire nehéz a szöveg)

Esetleg kérdezd meg az illetőt, ő mennyire gondolt

vagy mennyit tudna érte adni

2013. júl. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Meg kérdezd meg tőle,mikorra kell neki

(Ha sürgős, kérhetsz picivel többet)

A 4-es oldalakról van szó?

2013. júl. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy ötszázast azért kérj el egy lapért

Vagy ha "lektorálás", akkor háromszázat

2013. júl. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez nagyjából lektorálás, korrektúrázás akkor. Én ilyesmit csinálok diákmunkaként, 700 forint/órát fizetnek, egy óra alatt kb. 8-10 oldalt tudok megcsinálni, de én csak korrektúrázok, a fordításra nem kell ügyelnem, hogy jó-e (ezek a szövegek is fordítva vannak angolról). Ha még a fordítást is ellenőriznem kéne, nagyjából 5 oldalnál többet nem tudnék megcsinálni óránként (úgy, hogy a többire is ügyeljek, mint helyesírás). Van egyébként egy forrásszövegem is, azzal is egybe kell vetni.

Ebből is kiindulhatsz, vagy megnézheted, hogy egy fordítóiroda mennyit kér el egy oldal/karakter plusz lektorálásért, és attól valamivel kevesebbért csináld.

2013. júl. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi szépen mindenkinek a választ, már megegyeztünk az illetővel:)


3-as...hát száz forintért nem is vállalom el, nem vagyok idióta, akkor már inkább a holnapi vizsgámra tanulok

iszonyat rossz az a fordítás, kb google fordító szint, tehát kb újból kell írnom az egészet..

és te azon háborodsz fel, mert azt írtam, hogy nem szenvedek 100 ft-ért egy oldallal..

így kb fél-egy óra/ egy oldalt megcsinálni, kb 200 ft-ra jönne ki az órabérem..még a minimálbér felét sem éri ez el..

2013. júl. 2. 18:38
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Németországban egy oldal A4-es szöveg fordítása 18,75€ plusz 6 € a hitelesítése. Ha a felét kéred, az jó ár!
2013. júl. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:)
2013. júl. 2. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!