Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszul tanulók! Ti miből,...

Olaszul tanulók! Ti miből, milyen módszerekkel tanultok?

Figyelt kérdés

Minden érdekel, úgy mint milyen filmeket, sorozatokat néztek, milyen honlapokat látogattok, milyen könyvekből tanultok. Illetve, egyedül, tanfolyamon, tanárral tanultok-e. Milyen szinten álltok most? Miért tanultok? Mennyit tanultok hetente?

Légyszi nemet és kort is írjatok!



2013. júl. 14. 12:18
 1/10 anonim válasza:

fél éve tanulok egy olasz segítségével, és szerintem egész jól állok, kb 1 év múlva szeretnék nyelvvizsgázni

16/L

2013. júl. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Cristo ***** válasza:

Én még csak középiskolás vagyok, és nálunk mindenki kezdő szintről kezdte az olaszt. A tananyagok átvétele nem ment túl gyorsan, mert két év alatt sikerült átvenni egy A1-es szintű olasz nyelvkönyvet. Most harmadiktól negyedikig lehetett olasz fakultációra jelentkezni, amiben természetesen gyorsabban vesszük át a leckéket, nem két év lesz egy A1-es szintű könyv, hanem az első évben A1-A2-es könyv, a következő évben B1-B2-es könyvből fogunk tanulni, és így az érettségi évében egy középszintűt képesek leszünk lerakni.

A bénább könyv az A1-es volt az Espresso 1 - corso d'italiano; ennek második kötete az Espresso 2 - corso d'italiano ami A2 és harmadik kötetét már nem akarom ragozni, már magától érthetődő hogy Espresso 3... ami B1-ig visz el. Ha lassan, pontosan, és érthetően szeretnéd az olasz nyelvet tanulni akkor ezt ajánlom, és ebben a könyvben sok a párbeszéd, és a hanganyag; bár ez a köny színtiszta olasz, és (nem t'om pontosan) de szerintem csak Olaszországból lehet rendelni (legalábbis a tanárunk onnan rendelte).

A másik amit ismerek az a Progetto ami nem t'om hány kötetes, de ezt már itt is lehet szerintem kapni, és sokkal gyorsabban halad a nyelvtani anyaggal mint az előbbi könyv.


Azért tanulok én olaszt, mert... hát egyrészt, nincs másik nyelv ebben az iskolában, és mert én zenei szakközépbe járok, és a zene nyelve az olasz nyelv. Ezért van csak ez.

2013. júl. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Zenében: Laura Pausini, Eros Ramazzotti

Film: hát az mindegy...

Újságok: többnyire a La Repubblica-t olvasgatom a neten


A tanuljunk könnyen gyorsan olaszul könyvből tanulok magamtól, és elég jól állok :) Azért tanulom, mert szeretem és lefoglal, afféle kikapcsolódásként :) 19/F

2013. júl. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Cristo ***** válasza:
2# vagyok: 17/F
2013. júl. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 2-3 évvel ezelőtt kezdtem. 1- másfél évet teljesen egyedül tanultam. Különböző internetes oldalakról, de aztán nehezedett a nyelvtan ,így elmentem magántanárhoz. Ott a Progetto Italiano-ból tanultunk.

Sokat segített nekem pl. a kedvenc zenekarom interjúinak fordítása. Mivel szerettem és érdekelt miről beszélnek,így addig addig tekergettem vissza míg nagy vonalakban meg nem értettem. :) És mivel egymagam jöttem rá a szavakra ,így sokkal inkább megmaradtak bennem a dolgok.

Rengeteg olasz nyelvű filmet néztem felirattal és anélkül is.

Illettve könyvesboltban nézz körül, vannak olasz nyelvű könnyített olvasmányok pont ilyen célra. Nagyon jók.

2013. júl. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még.

Utolsó: egyedül milyen szintre sikerült eljutnod az 1 év alatt? Most én is egyedül tanulok.

2013. júl. 15. 19:20
 7/10 anonim válasza:
én mondom anyukám könyvből tanult meg pár hónap alatt elég jól olaszul, és aztán kiment olaszországba és sokkal könnyebb így ismételni/gyakorolni...az egy év az meg simán jó...attól függ. ha középszintű vagy felsőfokú nyelvvizsgát akarsz tenni akkor persze már tanár is kell, vagy kinn élned pár évet...egyébként én az iskolában tanulom a nyelvet egy éve, de a tanár nem olyan jó, így lassan haladunk...
2013. júl. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én gimibe tanulok 4 éve heti négy órában otthon nem sokat foglalkozok vele és csak ötösöm van most voltam érettségizni jó arra tanultam 89% lett és szeretnék majd emeltre menni

[link] nekem ezt ajánlotta a tanár de ha beírod a googl-be a film címe mögé hogy in italian akkor szerintem találsz olaszul ha nem is azt amit kerestél de nyelvgyakorlásnak bármi jó

16L

2013. aug. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Katedra nyelviskolában kezdtem olaszt tanulni novemberben heti kétszer 3×45 perces alkalommal. Azon kívül, hogy olasz dalokat hallgatok nem csináltam eddig még mást és 52%-ra megcsináltam egy A2-es szintű TELC nyelvvizsgát. Most fogok rendelni egyszerűsített olvasmányokat, illetve filmeket fogok nézni angol felirattal (két legyet egy csapásra ;)


Az olasszal viszonylag könnyen lehet haladni, ha van valaki, aki el tudja magyarázni a nyelvtant. Vannak tök egyszerű részek és vannak elég bonyolultak is (pl prepozíciók)

2014. márc. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Rita_888 válasza:

Ez a YouTube csatorna hasznos, Rutsch Tìmea, ö magyar: https://www.youtube.com/channel/UCFSfmW2hxIrcsAMPi0Mfecw


Ez pedig egy szardiniai tanàr:

https://www.youtube.com/user/Oneworlditaliano

2021. ápr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!