Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » én német nyelven tanulok de...

én német nyelven tanulok de nem értem hogy megy a mondatalkotás szóval hogyan rakjam sorba a szavakat?

Figyelt kérdés
meg is buktam de nem tudok felkészülni a pótvizsgára sem mert nem értem hogyan rakjam sorba a szavakat van valami kati szórend is .

2013. júl. 21. 16:26
 1/8 anonim válasza:
Menj el egy némettanárhoz! akár az iskoládból is felkereshetsz egy némettanárt, hogy segítsen legalább átmenni a pótvizsgán. Az a lényege, hogy vannak ilyen kötőszavak pl und, aber, wenn, weil, stb. és ezeknek mindig megvan hogy milyen szórendet vonzanak. Ezt bes.eggeled, megtanulod hogy egy mondatban melyik szó melyik milyen mondatrész, és csak összerakod. Nem nehéz, csak meg kell tanulnod ezeket. :)
2013. júl. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Alárendelő (összetett) mondatoknál van a "KATI"-mellékmondati szórend. Tehát ha pl. látod a "daß" kötőszót, ami alárendelő kötőszó, ott a két tagmondatot elválasztó vessző után jön először a kötőszó (K), utána az alany (A), aztán a tárgy (T), végül az ige (I)


Pl. "Er freute sich, dass ich ihn besuchte" (Örült (annak), hogy meglátogattam)

2013. júl. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A mellékmondati szórend ellenkezője a főmondati szórend.

Főmondati szórendnél a ragozott ige nem a mondat végén áll, hanem a mondatban a második ill. az első helyen.


Pl. "Ich lese ein Buch" (Egy könyvet olvasok")

2013. júl. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hányadikos vagy?

Melyik év anyagából kell pótoznod?

2013. júl. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

kilencedikes vagyok ebben az évben kezdtem a németet

mondatalkotás szabályai..

2013. júl. 21. 17:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja, értem

Hát a (kilencedikess) (nyelv)tankönyved megvan-e?

Mert abból a nyelvtani dolgokat (szabályokat) meg tudod végülis tanulni. Vagy még könyvtárból kölcsönözd ki hozzá a középiskolai német nyelvtant (Karácsony-Dr. Tálasi) Az a pontos címe, hogy "Német Nyelvtan" a középiskolák számára- Abban a 298. oldaltól vannak "Mondattani ismeretek" (az ige mint a mondat magja, az egyszerű mondat szerkeezti alaptípusai)

A 365. laptól vannak "Az egyszerű mondatok fajai"

A 374. laptól "Az összetett mondatok" (mellérendelő és alárendelő) Ki tudod keresni, ami neked kell

2013. júl. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk a mondatalkotáshoz az alap igeragozást, főnévragozást is kéne ismerni. Illetve az igeideőket (pl. összetett múlt idő(k) Nem tudom,ezeket vettétek-e De a nyelvtanban benne vannak ezek is. Egyébként meg mindig a szaktanárt kell megkérdezni, milyen nyelvtani anyag(ok) vannak/ lesznek a pótvizsgán
2013. júl. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
2. kommentelőnek csak annyit hogy a T nem a tárgy hanem a többi mondatrész
2015. márc. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!