Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg egyedül...

Hogyan tanuljak meg egyedül angolul pár hónap vagy hét alatt úgy, hogy egy angol filmet megértsek úgy nagyjából, h mit beszélnek meg ilyenek?

Figyelt kérdés

2013. aug. 5. 08:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szinten vagy most angolból?

Az sem mindegy.


De majd mások azt mondják, mindegy a szint, kezdj el filmeket nézni. :)

2013. aug. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Pár hónap vagy hét alatt? Khm... :D

Most milyen szintű a nyelvtudásod? Teljesen kezdő vagy? Újrakezdő esetleg? Sok mindentől függ... én 4 évig tanultam angolt, de még most sem értek meg egy filmet annyira, amennyire szeretnék. A feliratos sorozatnézést vagy filmezést mindenképpen ajánlom, illetve én hetente párszor szoktam angolul beszélgetni a párommal. Semmi erőltetett, csak akkor mondjuk angol nyelven meséljük el a napunkat, vagy játszunk barkóbát. Szóval gazdag szókincs, korrekt nyelvtan. A hallásodat úgy is javíthatod, ha az angol dalaidat felirattal hallgatod.

2013. aug. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kezdő vagyok. Pár szót megértek egy angol film alatt.
2013. aug. 5. 09:12
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Én 7 éve tanulok angolt, felsőfokom van belőle, de felirat nélkül csak nagy erőfeszítések közepette értem meg nagyjából. Ehhez viszonyíts. Mondjuk kinek mit jelent az, hogy nagyjából megérteni, meg nekem mindig is a hallott szöveg értés ment nehezen a mai napig.

Azt ajánlom, hogyha kezdő vagy, akkor valami közelebbi célt tűzz ki magad elé, mert csak kudarc lesz az angol tanulásból. :)

2013. aug. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet lehet, ha fogsz egy nem túl bonyolult angol nyelvű könyvet( pl: Oxford Bookworms-Starter) és elkezded kiszótárazni, és megfigyeled a nyelvtant, kiírod, hogy mi, hogy van. Ez Lomb Kató módszere.
2013. aug. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. aug. 6. 07:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Én középfokon vagyok, de egy évet éltem külföldön, ennek ellenére sem vagyok felsőfokon. Nulláról közép fokra úgy 3 év alatt sikerült felfejlődnöm annak idején, kemény tanulás árán, magyarul minden időmben angoloztam. Azóta eltelt egy jó néhány év, lusta voltam felsőfokra tornázni a tudásom.


Viszont a filmeket megértem felirat nélkül is, köszönhető szerintem az egy év külföldi tartózkodásnak. Van az Ausztráliai akcentus, azt kicsit kevésbé, ott elkél a felirat, az amerikai akcentust nagyon jól értem, de a szlenges "fekete" beszédet nagyon nehezen. A angliai akcentusra mostanában állt rá a fülem, úgy hogy folyamatosan néztem angliai angol filmeket, videókat. Az írek angol beszédét nem igazán könnyen értem.


Szóval évekig sok évig foglalkoztam az angollal. Nem vagyok egy nagy zseni, de átlagosan jó képességeim vannak. A szorgalmam is inkább átlagos, de nem kiváló, ha tanulásról van szó.


Hát ha valahogy kimennél külföldre, és látástól vakulásig, egészen a begolyózásig foglalkoznál az angollal, akkor szerintem nulláról olyan egy év alatt egy nagyon jó nyelvtudásra tudnál szert tenni, amivel már gond nélkül tudnál angolul filmeket is nézni.

2013. szept. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Lesz rá alkalmam, akkor kimegyek külföldre. Köszi a választ! :)
2013. szept. 4. 18:02
 9/10 anonim válasza:

Írországban vagyok egy éve, vidékies környezetben ráadásul. A helyieket már egész jól megértem, ők viszont alig értik az én tankönyvi angolomat. Amerikai filmeket nézek eredeti nyelven, sokszor könnyebben megértem (a szlenges és túl gyorsan beszélőt sosem), mint az idősebb helyieket.

Egy ír barátommal voltunk moziban, megnéztük az Obliviont, és a végén mondta, hogy nem értette Morgan Freeman szövegét. Ez fura volt nekem :) Mondjuk én Tom Cruiset sem értettem.

Nehéz kérdés amúgy. Én is azt tudom ajánlani, hogy néz sok sok filmet eredeti nyelven, akár többször is, és egyre több mindent fogsz érteni adott filmből. Utána már egyre könnyebb elsőnek látott filmeket is megérteni.

2013. szept. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2013. szept. 9. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!