Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg akarok tanulni egyedül...

Meg akarok tanulni egyedül francia nyelven - középfokon. Milyen könyvet ajánlotok hozzá? Hogyan kezdjem el? Ti hogy tanultok idegen szavakat és a nyelvtant egy új nyelv esetén?

Figyelt kérdés
2013. aug. 11. 09:57
 1/7 anonim válasza:
Hát, mindenképp az interneten nézegetnék dolgokat, biztos van rengeteg oldal ilyen tanulásra, és simán sikeres lehet az egész... Az egyik ismerősöm viszont egy könyvből tanult meg spanyolul, igaz, több kötet volt, szintek szerint rendezve, CD-vel!:) Egész gyorsan, és egész jól megtanulta, például a spanyol sorozatokat már simán megérti, különösebb gond nélkül!:)
2013. aug. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is magamtól tanultam meg spanyolul. Könyvem is volt, viszont elsősorban regényeket olvastam/olvasok (nem könnyítettet, nem szótárazva... simán csak olvastam), és filmeket, sorozatokat néztem/nézek. Itt sem szoktam feliratot rátenni, viszont olyanokkal kezdtem, amikor ismertem már előtte is.


Ezen kívül segített a livemocha.com oldal.


Francia tankönyveket nem ismerek, de szerintem menj be egy nagy könyvesboltba, ahol van választék, és nézegesd meg őket, hogy melyik szimpatikus.

2013. aug. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


Akkor pl. teljesen kezdőként kezdjem el olvasni a Kis herceg c. könyvet eredeti francia nyelven?! Ezt ismerem magyarul és tetszik is.

2013. aug. 11. 10:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor igen, próbáld meg. :)
2013. aug. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez pedig egy új módszer: www.duolingo.com

Remek szókincset ad, de sajnos nem tudom hova jutsz el vele, mire a végére érsz, én az igeidőknél tartok. Nem elég csak ezt csinálni, ők azt ajánlják, hogy olvass mellé francia cikkeket és könyvet.

Hátulütő: Úgy tudsz franciául tanulni, ha angolul már tudsz, mert a magyarázatok angolul vannak.

2013. aug. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!

Az angol nyelv nem akadály. Azt aktívan használom a munkámhoz napi szinten. :)

2013. aug. 11. 11:47
 7/7 anonim ***** válasza:
A duolingo jó :D persze nem lehet vele megtanulni egy nyelvet de azért sokat segít
2016. nov. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!