Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik az a német szótár...

Melyik az a német szótár androidra, amelyik tudja a következőket?

Figyelt kérdés

--ha egy főnevet írok be, akkor annak kiírja a névelőjét és a többesszámát, meg ha van akkor egyéb adatokat, pl. ha létezik, akkor az ebből származó igéket és mellékneveket.

--ha viszont melléknevet írok be, akkor kiírja a fokozását és egyéb hozzá kapcsolódó adatokat (mint pl. az előbb említett főneveknél)

--- Ha pedig igét írok be akkor minden igeidőbe ragozza nekem és kiírja a felszólító módot és hasonló alakokat, tehát minden ragozást, persze egyéb adatokat is.


Nem baj, ha nem magyar, sőt az a legjobb, ha angolra le van fordítva, vagy az is jó, ha csak pusztán német nyelvű szótár. Akkor a legjobb, ha példamondatokkal magyarázza a szónak a jelentését.


De nem arra vagyok kíváncsi, hogy ki milyen gyorsan képes kiírni, hogy a "google a barátod" és ki milyen ügyesen adja b nekem azt az automata kereső google-s linket. Keresgéltem, nem találtam jót, hátha más okosabb nálam. előre is köszönöm! :)



2013. aug. 12. 08:52
 1/3 anonim válasza:

Ilyen nincs. Én az összes létező szótárat feltettem, de ilyet egyik sem tud.

A legtöbbet az Akadémiai kiadós tudja és az a legpontosabb is. Legalábbis más szótáraknál találtam bődületes hülyeségeket is beírva.

2013. aug. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én csak netest tudok ajánlani, és csak a 3. kritériumra. [link] . Ragoz, felszolító minden.
2013. aug. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

[link] Én itt találtam a legtöbb adatot egy szóhoz.

[link] Ez csak igeragozás.

2013. aug. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!