Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehetne otthon egyedül...

Hogy lehetne otthon egyedül megtanulni német alapot, amit kint külföldön tudnék használni?

Figyelt kérdés
2008. jún. 29. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Keress könyvtárban, vagy boltokban német nyelvű oktatókazettát, hallgass német rádiót vagy tévét, akkor is, ha nem réted, a füledbe mászik a nyelv dallama, ritmusa, és próbálgasd utánamondani. És persze keress valami jó német oktatókönyvet, amihez kazetta is jár - vagy manapság CD. Érdemes egész mondatokat tanulni, és azon értelmét megtanulni, és csak később tanulj szavakat meg nyelvtant. Egész mondatokra értem a jó napot, hogy hívnak, meg ilyen alap dolgokat.
2008. jún. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Még valami, a német tévéhez nem kell kábel, a neten is van pl a Deutsche Welle TV-nek van online nézhető műsora egy csomó. És vannak közte olyan témák, amiket séróból megértesz.
2008. jún. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én amikor svàjcba kijöttem,egy szot se tudtam ma màr perfekt v.ok.

vegyél egy szotàrt,és napi 15 szot tanulj meg,màsnap megint 15,de az elötte valo tanultakat ujra hozd elö.ird ki egy lapra a tanult szavakat,mellé a forditàst.és takard le az egyik oldalt egy papirral,igy kérdezd fel magadtol.ha naponta 10-20 alkalommal elvégzed,akkor megfogsz tudni szolalni.ahoz hogy beszélni tudj folyamatosan,az otthon nem fog menni.kinnt fogsz magadtol tanulni.amit még ajànlok:német nyelvü dvd film magyar feliratozàssal!!!!!!!!!na meg német csatorne 24 oràn kersztül.

sok sikert.

ha kell segitség irj privàtba./(kinnt élek)

2008. jún. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

az a te nyelvérézékedtöl és kitartásodtol függ.

én egy éve jöttem ide egy szó német nélkül és kiváló angollal de azt kell mondanom hogy nem volt egyszerü. most már komunikáció szinten beszélek de perfekt.

én otthona suliban az angolt is képtelen voltam megtanulni csak hogy a nyelvterületen éltem 1,5 évet sikerült.

de ismerek olyat akire ragad a nyelv és nagyon hamar akár tv-böl is megtanul.(ritka)

2008. jún. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólokhoz. Ami a nyelvtant illeti, ajánlom Nagy Pál: Az én német nyelvtankönyvem című segédkönyvét (Utánanézhetsz és megrendelheted az interneten: Novum Verlag.hu)Itt biztosan megtalálod, ami téged érdekel, ami meg nem, azt egyszerűen kihagyod.
2008. júl. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!