Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A francia nyelvről vajon...

A francia nyelvről vajon miért terjedt el az a tévhit hogy nehéz?

Figyelt kérdés

A kiejtésre meg a nyelvtanra gondolok.

Szerintem nem olyan nehéz nyelv.Más nyelvekről is elterjedtek dolgok,például a spanyolról meg részben az olaszról is (de főként a spanyolról) hogy milyen könnyű.


De a tévhittel ellentétben a francia kiejtés se nagyon nehéz,csak tudni kell pár szabályt.Minden nyelvben vannak ilyen szabályok.

A nyelvtan is megtanulható szerintem,de persze azt nem állítom,hogy nem kell hozzá szorgalom.



2013. aug. 29. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nincs olyan ebben a témában, hogy tévhit, csupán olyan, hogy szubjektív vélemény. Valakinek a francia nyelv a könnyű, valakinek a fizika, valakinek meg a magasugrás. Nem vagyunk egyformák. Van aki az életbe nem fog tudni megtanulni biztonsággal autót vezetni, valaki 5 nyelven beszél folyékonyan, van aki egyet se tud megtanulni. Szóval arról beszélgetni, hogy melyik nyelv könnyű meg nehéz szerintem butaság.
2013. aug. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor ez is a beugratós kérdések közé tartozik, hogy valaki megkérdezi hogy valami miért úgy van, mi válaszolunk rá csak azért hogy jól meg tudja cáfolni a kérdező?
2013. aug. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek ment a zöld.

Igazából arra gondoltam hogy sokan mondják a franciáról hogy nehéz.De az emberek egy része ezt úgy mondja,hogy meg se próbálta,nem is próbálná.Mert olyat is hallottam ,hogy valakinek nehéz volt,mikor tanulta,az másabb.


Lehet nem a "tévhit" a legjobb szó.Hiszen aki tapasztalatból mondja,az nem tévhit.

Viszont,aki próbálkozás nélkül,azt nem tudom hogy kellene hinni.Hiszen csak mondja,de nem próbálta ki.

2013. aug. 29. 16:47
 4/10 A kérdező kommentje:

Bocsi,elírtam.

hogy kellene *hívni

2013. aug. 29. 17:14
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Én francia kéttannyelvűs voltam, tehát felsőfokúm van franciából, de szerintem is nehéz. Nekem a feltételes mód és a függőbeszéd okozott elég sok problémát, mikor tanultam.
2013. aug. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm szépen a választ :)

Hát,ez már biztos jelent valamit,ha felsőfokú nyelvvizsgával se találják egyszerűnek a nyelvet.


Kíváncsi leszek,én mikor fogom azt mondani hogy nehéz.Most még biztos nem (1 év tanulás,egy teljes könyv befejzése után) ,de remélem később sem.

Mondjuk nekem az angol se volt nehéz.Nekem abból volt felsőfokúm.

Persze a 2 nyelv nem ugyanaz.

2013. aug. 29. 18:17
 7/10 anonim ***** válasza:
1 év tanulás után nekem is könnyű volt. Még 4 év, és most inkább váltottam németre. Leginkább a sokadik fajta, teljesen logikátlan ragozás miatt.
2013. aug. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A német könnyebb számodra,mint a francia? :)

Amúgy én angolt meg oroszt tanulok mellette.

2013. aug. 29. 21:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem könnyebb, igen :)
2013. aug. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sokan mondják. Franciául nem tudok, de hallottam a kiejtési szabályokról. Véleményem szerint az pont hogy könnyebbség: ha van szabály, van mit betartani. Spanyolul tanulok. Nem mondom, hogy iszonyatosan durva, de szerintem akik azért vágnak bele, mert milyen könnyű, csalódni fognak.
2016. máj. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!