Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg nem értik a németek a...

Tényleg nem értik a németek a saját nyelvüket ha nem hangsúlyosan beszél valaki németül? Vagy csak csúnyának hangzik (amit megértek), de értik is?

Figyelt kérdés
Vagy inkább csak nem akarják megérteni, mert illetlenség?

2013. szept. 11. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit értesz azon, hogy hangsúlyosan? Ezer féle dialektusban beszélnek, attól függően, melyik régióban élnek és tök jól megértik egymást. Ahol én élek, sem beszélnek szépen németül, én gyakran nem értem őket, de ők egymást igen.
2013. szept. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

a szavak hangsúlyára gondolok, mert ugya aki nem született németnyelvű, az nem biztos, hogy olyan szépen veszi fel ezeket, és ebből ered a kérdés

lehet vki megtanul németül, de nem helyes a kiejtése, vagy nem minden esetben

köszönöm a válaszodat!

2013. szept. 11. 11:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak az első 10 percben szokott ez probléma lenni, utána már hozzászoknak és nem sértődnek meg rajta, ellentétben a franciákkal. Spanyolok viszont még annak is örülnek ha valaki ragozatlan tőmondatokban beszéli a nyelvüket.
2013. szept. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

akkor a feltett kérdés csak "tévhit"

köszönöm!

2013. szept. 11. 12:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem egészen "tévhit"! Én is találkoztam már olyan emberkékkel, hogy nem akarta érteni amit mondok.

A jobboldali gyökerek már csak ilyenek!

2013. szept. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

érdekes amit írsz, nem értem, hogy lehet vki ilyen akármilyen nemzethez is tartozik

köszönöm a választ!

2013. szept. 11. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!