Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2,5 év alatt kellene megtanuln...

2,5 év alatt kellene megtanulnom egy idegen nyelvet a középszintű nyelvvizsga szintjéig, mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Van már egy angol középfokom, de a diplomához kérnék még egy középfokút. Gondolkoztam az orosz-on, de nem vagyok benne biztos, hogy arra elég lenne a 2,5 év. Amit kizárnék az a német,lovári,eszperente.

2013. szept. 23. 01:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp olyan nyelvet válassz, amivel később tudsz is valamit kezdeni. Német vagy orosz. Én az angol után a németet ajánlanám, mert jobban hasonlít mint az orosz. Vagy ami még könnyű lehet, igaz nem volt a felsorolásban, a holland.
2013. szept. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az olaszt és a spanyolt gyorsan meg lehet tanulni és szerintem szép, hasznos nyelvek.
2013. szept. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Javaslom a románt. És nem trollkodásból mondom, de egy viszonylag könnyű nyelv és jól hasznosítható.
2013. szept. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem angol után a német nem nagy kihívás (én is ezt tanulom).


* egy megjegyzés: az eszperente nyelv a magyar játékos nyelv, amikor mindent -e-vel mondanak. Az Eszperantó pedig egy élő, nemzetközi nyelv, amit a világ minden pontján beszélnek és aminek ehhez semmi köze. (ezt is beszélem felsőfokon).

2013. szept. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A világ minden pontján beszélik az eszperantót..? Na ezt azért kétségbevonnám. Ennek a nyelvnek a szerepét már jó ideje átvette az angol.
2013. szept. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Kétségbe vonhatod, ettől még így van. 8 éve beszélem és szinte minden országban vannak ismerőseim, és ez a közös nyelvünk, nem az angol. Még amerikai és spanyol családokkal is így beszélünk. Igen, beszélik.
2013. szept. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az eszperentét zárd is ki mivel az nem nyelv hanem egy magyar nyelvi játék neve. :)))))
2013. szept. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Angol utána próbáltam egyszerre oroszt és spanyolt tanulni, de utóbbi könnyebbnek tűnt inkább oroszt hanyagoltam míg meg nem lett spanyol középfok.


Napi 1 óra tanulás másfél évig(2 év ha nem veszed túl komolyan) és megvan a spanyol középfok.

2013. szept. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!