Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan köztetek, aki...

Van olyan köztetek, aki nyelvvizsgával, de nyelvtanári diploma nélkül tanít nyelviskolában?

Figyelt kérdés

Èn Németországban éltem évekig, nyelvvizsgákat tettem le és alapvetöen középiskolai tanári diplomám van, de nem nyelvtanári és tanítottam is évekig egy gimiben, tehát pedagógiai gyakorlatom is van böven.

Egyik nyelviskola sem akar velem szóba állni, mert egyrészt nincs meg a megfelelö "papirom" hozzá másrészt ugysem tudnék mit kezdeni a felnöttekkel, ha "csak" gyerekekkel foglalkoztam eddig.

Ti ezt hogy látjátok?

Szerintem a tanításban kb. 60-70% maga a tanár személye, egyénisége és csak 30-40% a szaktudás. Ha valaki nem tudja átadni a tudását, mert egy halkszavú, visszafogott vagy nem tudja mozgósítani az embereket, mert nincs az a fajta vezetö-irányító képessége, akkor az a valaki sem fog sikereket elérni.


2013. okt. 6. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a nyelviskolákat is kötik a jogszabályok. nem foglalkoztathatnak egy olyan személyt akinek nincs ilyen képesítése (gondolok itt főként a célzott német szak elvégzésére). egy nyelviskolába tucatszámmal érkeznek naponta a friss diplomások önéletrajzai, tudnak bőven válogatni olyan személyek között is,akik több nyelvet beszélnek magas fokon. én is több évet éltem külföldön,és a saját szakmám mellett tartok különórákat gyerekeknek,és felnőtteknek egyaránt. te is gondolhatnál valami hasonlóra,mert nem valószínű,hogy nyelvvizsgában oktathatnál
2013. okt. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igazából mindegy mit gondolunk, valamilyen szinten jogos, ha nincs meg hozzá a papírod (és hogy nem akarnak feketén dolgoztatni).
2013. okt. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
*elnézést, szóval nyelviskolában oktathatnál
2013. okt. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nemrég jöttem haza és egyelöre munkát keresek.

Privát tanítványok még nemigen vannak, persze adtam fel hirdetést a helyi lapban meg online, de az még nemigen indult be. Adózás, nyugdíjjárulék, stb. szempontjából szeretnék egy állást.

Èn azt gondoltam, a nyelvtanárok, ha tehetik, mennek ki a célországba, hisz ök tudják legjobban a nyelvet.

2013. okt. 6. 12:47
 5/12 anonim ***** válasza:
Milyen szakos tanár vagy egyébként, ha nem nyelvszakos?
2013. okt. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbántani, de nagyon helyes, hogy nem állnak veled szóba. Ha téged fölvennének, akkor olyan embertől vennéd el a helyet, aki célzottan azért tanult, hogy nyelvtanár lehessen, ez pedig nem lenne igazságos.
2013. okt. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Èn azt gondoltam, a nyelvtanárok, ha tehetik, mennek ki a célországba, hisz ök tudják legjobban a nyelvet."

És mit csinálnak ott? Németül tanítják a németeket? Nem, nyelvtanárokra itt van szükség.

2013. okt. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ha a német egy másik idegen nyelvvel párosul, akkor egyik országban tanítják a másikat. Egy ismerösöm franciául tanított, a másik angolul.
2013. okt. 6. 14:54
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha már kérdezted: a nyelviskoláknak igazuk van. Biztosítani akarják a színvonalat és a jogszerűséget.

Ha nem vagy nyelvtanár, miért akarsz kontárkodni? Tanári diplomával jobban tisztelhetnéd a saját szakmádat és a kollégáid tudását. A te szakodat bárki taníthatná?

2013. okt. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9-esnek:

Most ez minek?

Nem erkölcsi prédikációt kértem, hanem azt kérdeztem: van-e olyan, aki így tanít nyelviskolában.

2013. okt. 6. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!