Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz egy középfokú...

Mennyire nehéz egy középfokú angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Harmadikos vagyok a szakközépben, és kezdek félni, hogy nem lesz elég pontom az állami támogatott képzésre, ezért egy középfokú angol nyelvvizsgán gondolkodom. Először is ez mennyi plusz pontot ad? És én mondjuk most így az eddigi tudásommal (10 év angol tanulás általános 2. osztályától) meg tudnám csinálni? Eddig mindig 5-ös voltam angolból, a szóbeli rész mondhatni elég jól megy, az írásban az igeidőkkel vannak problémáim.
2013. okt. 15. 20:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Google a barátod. Simán rá tudsz keresni. Nyomtass ki egy-két vizsgafeladatot, és teszteld magad.

Az nem jelent semmit, hogy hány évet tanultál, az intenzitás számít.

Ha a továbbtanuláson gondolkodsz, mindenképpen javaslom, még most 3.-ban talán van időd rá. Amikor én felvételiztem, az első kérdés volt, hogy van- e nyelvvizsgája a jelölteknek, és akinek nem volt simán ki is vágták.

Középfokon már az egész nyelvtant kell tudni, a felsőfokú inkább már csak a szókincsben több. Társalgási szintet feltételez, tehát kell tudni minden témáról beszélni. Ha mást nem annyit, hogy ez nem nagyon foglalkoztat, nem érdekel, és miért nem.

Pl, egy barátnőm ki volt akadva, hogy témakör volt az üvegházhatás középfokon. Pedig a környezetszennyezést imádják már ezen a szinten is. Legalább egy-két mondatban.

2013. okt. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!