Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megszeretnék tanulni angolul....

Megszeretnék tanulni angolul. Tudnátok módszereket javasolni?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok már 4 éve tanulom az angolt de nem sokat tudok.Önállóan szeretnék megtanulni társalgási szinten angolul.Az alapoknál szeretném kezdeni.Tudnátok módszereket javasolni amiket ha minden nap elvégzek,megtanulok társalgási szinten angolul? Napi 1.5 órám lenne rá:)

2013. nov. 17. 18:25
 1/5 anonim válasza:
A másfél óra jó kezdet, ennyi idő alatt tényleg lehet haladni. Ha az alapoknál szeretnéd kezdeni, mindenképpen azt ajánlom, hogy a nyelvtant nézd át egy nyelvkönyvből. Csinálj példákat, és ha teheted, ellenőrizd vissza őket (érdemes olyan könyvet/internetes oldalt keresni, ahol vannak megoldások). Hallgass rengeteg zenét, és fordítsd le a szöveget, így sokkal könnyebb lesz megtanulni a szavakat. Nézz videókat pl. youtube-on színészekkel, énekesekkel, stb, ezek általában rövidek és könnyebb őket megérteni. A későbbiekben pedig én fognék a helyedben egy angol regényt, és elkezdeném kiszótárazni.
2013. nov. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Osztálytársakkal beszélgessetek egymásközt angolul szünetben. Az iskolában tanultaknak szerintem elégnek kéne lennie. Hallgas mp3 oktatóanyagokat sokszor. Pl Pons Angol.

Nézd a filmeket angolul vagy olvass könyvet + szótárazz.

Ismételd el sokszor egymás után.

Youtube-on is sok féle lecke létezik. Kérd meg a tanárt beszéltessen titeket inkább.

2013. nov. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, en is most tanulom az angolt, szinte en is a nullarol indultam. De talaltam a napokban nagyon jo oldalt a neten, ezt elkuldom neked privat uzenetbe. Nagyon jo, nekem nagyon sokat segit.
2013. nov. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bbc-nek vannak jó videói :)
2013. nov. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen a válaszokat.Esetleg megtudnátok mondani,hogy melyek azok a nyelvtani szabályok amiket tudnom kell? a fontosabbakat:)
2013. nov. 18. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!