Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a német...

Mi a véleményetek a német nyelvről? És milyen hozzáképest az angol?

Figyelt kérdés

Én németet tanulok és most 8.os vagyok. Gimiben majd angol szeretnék. Van benne valami hogy német után könnyebb az angol? Nyelvtanilag összehasonlítva?

Kérlek írjatok le mindent.


2009. nov. 27. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
a német szerintem nehzebb.de én imádom...
2009. nov. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
#nehezebb
2009. nov. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Német nyelvtan nehezebb az elején, az angol kb. középfoktól "durvul", addig viszonylag könnyű.

Én utáltam és most is utálom az angolt, mert 8-ban azt mondta a tanár "vegyetek magatok elé egy tükröt, úgy próbáljátok kiejteni a th-t. Ha leköptétek jó".Azóta gusztustalannak tartom.

2009. nov. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
A német szebb,'nyelvesebb'. Az angol nagyon könnyű, mindössze csak e/3 személyben változik az ige rag, de még létigét is csak 3 alakja van. Teljesen betonszórendje van, mert más ha (Peter eats a sandwich. / A sandwich eats Peter (hihi)). Prepozíciófüggő, két kezemen megtudom számolni a ragokat, amiket használ. Az igeidők nehezen egyeztetők, időhatározók igeidőktől függenek. De nicsenek esetek helyettük prepozíciók, vagy szórenddel határozzák meg. Az igeidők használata a rossz nem is a képzése. Azért vannak rendhagyóságok, de az egy faktum hogy leegyszerűsödött. Én tkp. nem szeretem a sok aposztróf ('), és az jelzős szerkezetek helyett tele van of-os szerkezettel, még ha azt mondom hogy sok autó akkor németül így hanzik viele Autos, angolul a lot of cars, de könnyű nyelv alapfokig. Társalogni németül jobban tudok mint angolul, magyarnak az sokkal testhezállóbb, de nyelvérzéktől függ. Nincs melléknévragozás, der, die,das és ragozása helyett egyszerű the (tárgyesetben, részesetben, is), a nyelvtani nemek csak a e/3-os he, she it (er,sie,es)-ben mutatkoznak meg, az is a
2009. nov. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
...természetes neműek általában. Kiveszett belőlük a e/2 egyesült a t/2-vel.
2009. nov. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szép nyelv a német, és eléggé hasznos is, mert hülyeség, hogy a németek/osztrákok annyira jól beszélnek angolul, mert sokan nem beszélnek olyan jól. Én sokkal jobban szeretem a németet, mint az angolt, az angol nyelvtan szerintem eléggé primitív. Jobban szeretem, ha egy nyelv nehéz (nem tudom miért).:DD
2010. márc. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyetértek. Bár én még csak németet tanulok, de úgy látom mi többet dolgozunk mint ők. Amúgy a németnek tetszik a nyelvtana csak a szótanulásos rész nem.
2010. márc. 29. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!