Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha egy hétre jön cserediák,...

Ha egy hétre jön cserediák, én pedig majd késöbb vissza hozzá egy hétre. Ehhez a programhoz mennyire kell jól tudni angolul?

Figyelt kérdés

2014. jan. 2. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Középfokon nem árt. Szerinted hogy kommuikáltok akkor? Vagy bámultok egymásra egy hétig némán?
2014. jan. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én már részt vettem több ilyen programon (egyszer egy cseh, egyszer egy spanyol programon). Nekem középfokúm van, de egyik cserediák se tudott rendesen angolul, akinél voltam.. :) Szóval nem hiszem, hogy nagy nyelvtudás szükséges, esetleg mikor kiválasztják, ki mehet, akkor kérdeznek rá.

Jó szórakozást, én nagyon élveztem! (Ha a nyelvtudásomban nem is mutatkozott exponenciális fejlődés :D)

2014. jan. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nalam volt 1 torok cserediak. Allandoan egy papirfecni volt a kezebe amire ez a 3 dolog volt felirva : nice place, nice food, nice day :D gondolhatod mennyire tudott angolul.. Mi webforditon keresztul "beszelgettunk" ..

Melyik orszag?

Mert voltam is kinn egy project kereteben Lengyelorszagba. Ott azert ertelmesebben beszeltek angolul, nem volt szukseguk webforditora :D ha valamit nem ertettunk mas akcentus stb miatt akkor elmagyarazta mashogy, vagy mutogatott :)

Szerintem erdemes kihasznalni az ilyen lehetosegeket!

2014. jan. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jah felreertes elkerulese vegett nem azok tudtak Lengyelorszagba angolul akikhez mentunk. Hanem tobb orszagbol erkeztek diakok Lengyelo-ba (nemet, olasz,spanyol, torok stb) veluk lehetett beszelgetni, akik fogadtak lengyelek veluk nem! Nem igazan tudtak angolul.
2014. jan. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, ilyen alkalmakkor kiderül minden h ki tud angolul és ki nem. Az én gyerekeim rendszerint google translate-eznek és a legtöbbször saját magukat kiröhögik h mennyire ostobák 1-1 kifejezés v szerkezet elfelejtése miatt és hogy nem képesek ELEGET tanulni. Pedig rájöttek már, hogy az angol egy olyan MINIMUM nyelv, amit tudni KELL, mert nem elég a magyar a világban. Az angolon kívüli nyelvek számítanak (pl olasz stb) mert mindenki természetesnek veszi külföldön h persze h beszélsz angolul, ez a minimum, de milyen más nyelveket beszélsz még? ... ellenpélda: volt egy kalauz 'ismerősöm', aki levelezőn leérettségizett és panaszkodott h minek a nyelvvizsga meg az angol érettségi??? "Én nemzetközi vonaton is dolgozom és minek megtanulni angolul TANULJANAK MEG AZ IDE JÖVŐK MAGYARUL!" ...hát nem kicsit voltam felháborodva - ennyit az érettségről, mint elméletbeli elvileg létező fogalomról.

Az sem véletlen, hogy a tavalyi EU-s statisztika szerint a magyar emberek ÁTLAGBAN a legtudatlanabbak között vannak nyelvtudás szerint. Pedig Bp + egyetemek, az egyetemisták erőteljesen húzzák / húznák felfelé a nyelvtudási statisztikát.

Visszatérve a témára, kezdetben mindenkinek nehéz a kommunikáció, mert két olyan ember találkozik össze aki alig tud (általában) és pl ha az egyik tudja hogy mi az a lemon, esetleg a mások nem, akkor jön a rajz és activity, ilyenkor kevés a tanulás lehtősége, max motivációt ad, na ez a legjobb. Ha viszont jó beszélők találkoznak össze akkor határ a csillagos ég, a fejlődés napról napra láthatóbb mindkettőnél! Az ilyen cserekapcsolatot erősíteni kell!

2014. jan. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!