Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Család, háztartás és munka...

Csillag25 kérdése:

Család, háztartás és munka mellett, sikeres és eredményes otthoni nyelvtanulási lehetőséget ismer valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A német mellé (amit suliban tanultam, és a Németországban eltöltött éveim alatt ragadt rám a legtöbb) szeretném a jelenlegi minimál angolomat kb. középszintre emelni munka mellett Magyarországon, de sajnos viszonylag kevés szabadidővel rendelkezem a család, háztartás mellett. Így, ha van valakinek tuti tippje a sikeres és eredményes tanuláshoz, azt szívesen venném! (idő hiány miatt inkább otthoni, vagy online megoldások érdekelnének) Tudom, hogy kismillió lehetőség van ma már, pláne, ha beírom a Google-ba, de olyat keresek, amit már valaki kipróbált és bevált neki! :)

Nem tűztem ki konkrét célt, de azért úgy 2 évet reálisnak tartanék a szint eléréséhez, a lassú, kevés idejű, és nem anyanyelvi közeg ellenére is...


Köszi!



2014. jan. 5. 13:38
 1/2 webnyelv ***** válasza:

Nyelvérzék, érdeklődés kérdése is, de pl. olyan könyvből, amiben a nyelvtant is elmagyarázzák, magánúton is lehet tanulni. Nekem ez a módszer bevált. Angolhoz a Báti-Véges-féle nyelvkönyv jó, de elég nehéz megszerezni, antikváriumokban fordul elő.

Szerintem a könyv, a nyomtatott anyag a legjobb a nyelvtanuláshoz.

2014. jan. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sok skype-on oktató tanár vagy gyakorló diák van, aki alkalmazkodik az időbeosztásodhoz :) Én tanultam és oktatok is így :) szerintem hasznos és jó megoldás, és élő ember van a másik oldalon, akitől lehet kérdezni, irányít, segít, házikat ad és javít és nem utolsó sorban "számonkér", ami sokaknak kell, hogy valóban aktívan tanuljanak otthon és ne csak az időt múlassák. A németet akár csereként is fel tudod ajánlani, ha nem akarsz pénzt költeni. Sokan keresnek csere-tanulótársat. Te németet "tanítasz", ő angolt neked. :)
2014. júl. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!