Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A mai világban mit érdemes...

A mai világban mit érdemes tanulni 2. nyelvnek angol mellé?

Figyelt kérdés

Német/spanyol/francia közül.


Konkrét tervem nincs, sajnos még nem is tudom, hogy mi leszek, ha nagy leszek így semmi ötletem sincs melyik érné meg nekem. Jövőre kezdem tanulni.


Igazából franciát gondoltam, talán az ami a legjobban érdekel, de állítólag már pár év múlva kell 2. nyelvből is érettségizni, és mivel a francia nagyon nehéz, nem biztos hogy jó ötlet.

Spanyol: Ezt gondoltam második opciónak.

Német: Ezt így egyáltalán nem szeretnék, pedig itt Európában lehet ez lenne a leghasznosabb.


Tehát franciára gondoltam, de az a baj, hogy azzal mit tudok kezdeni? Mármint persze álmom, hogy kint éljek Franciao.-ban, de sajnos nem hiszem hogy valaha is lenne annyi jövedelmem, hogy kiköltözhessek, úgyhogy tényleg nem tudom mi legyen.

Tudom, munkához jobb lenne igazítani, de kilátástalan vagyok.


Ötlet, tipp? Melyik érné meg a legjobban?

Köszi ha elolvastad és/vagy segítesz, felpontozlak!:)

15/L



2014. jan. 21. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Francia: Én azt hallottam, hogy az eleje a nehéz, de utána már könnyebb lesz. Emiatt nem kell ilyen téren aggódni.


Spanyol: Nekem ez a nyelv tetszik a legjobban a három opció közül.


Német: Engem nem dobott fel annyira, nem ezt választanám.


Az hogy melyik érdemes tanulni, az majd a jövőbeli munkádtól függ, mert van olyan, hogy egy-két nyelvet előtérbe helyeznek. De mondtam, nekem a 3 opció közül a spanyol tetszik a legjobban.


14/f

2014. jan. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

Német mellett az szól hogy EU gazdasági nagyhatalmak német nyelvűek és ők nyitnak is felénk (lásd Audi Bosch stb)

A francia egyedül akkor éri meg ha pályázol ösztöndíjra és kímész és ott maradsz .. Magyarországon nem valószínű hogy hasznát veszed :) remélem segítettem :)

2014. jan. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Abban biztos vagyok,hogy a 3 nyelv közül a német a legjobban hasznosítható...
2014. jan. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A némettel mész a legtöbbre,de az a legnehezebb is,meg 4 év alatt úgysem lehet jól megtanulni.Én is ezt választottam.:9
2014. jan. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Francia :D Német szerintem csúnya nyelv,én franciát tanulok kéttannyelvübe és nem könnyû,de nagyon szép nyelv :)
2014. jan. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Óriás majmaim válasza:
Német. Szép nyelv s sokra is viszed vele.
2019. máj. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!