Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok nekem tanácsokat...

Tudnátok nekem tanácsokat adni hogyan készülhetek fel egyedül az angol felsőfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Augusztus elején szeretnék menni TELC komplex felsőfokra. A témákat az 1000 kérdés 1000 válasz könyvekből tanulom, illetve cikkeket fordítok angolra, hogy bővüljön a szókincsem. A nyelvtant Dohár Péter Kis angol nyelvtan könyvéből tanulom, viszont a gyakorláshoz nem tudom milyen könyv lenne a legjobb. A legnagyobb problémám az igeidők begyakorlásában van. Azok a mondatok, amelyeket a könyv ad fordításra egyenlőre túl bonyolultak számomra és nem is foglalkozik igeidőnkét a begyakorlással, ez a könyv inkább csak jó elméleti tudást ad. Valaki tudna nekem tanácsot adni, hogy milyen könyvet vegyek nyelvtani gyakorlására? Illetve nagyon szívesen fogadok bármilyen tanácsot ezzel kapcsolatban! Sajnos nincs pénzem magántanárra, így megpróbálok egyedül felkészülni. Viszont mindenhonnan azt hallom, hogy ez lehetetlen, még ha kimennék külföldre tanulni se biztos, hogy sikerülne. Ez nagyon elbizonytalanít..valóban ennyire esélytelen a dolog tanár nélkül?

2014. márc. 27. 11:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Te, mint saját magad, annyit tudsz gyakorolni amihez értesz. Na már most, amihez nem értesz->segítség kell. Angol webes oldalakat ajánlok, vagy nézegesd PewDiepie videóit (több száz példát tudnék mondani, hogy kiét érdemes még megnézni, de lehet nem tetszik neked ez az ötlet, így hát hiába írnám le), illetve, ha anyagilag nem adódik, keresd fel egy barátodat rá, vagy interneten keríts egy angol embert aki segít, és ez természetesen ingyenes. Ennyit tudok segíteni, szerintem nem vagy esélytelen tanár nélkül, de lehet hogy ott meg olyanról fognak kérdezni, amiről vagy életedben nem hallottál még, vagy nem megy jól.
2014. márc. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!