Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik nyelvet...

Szerintetek melyik nyelvet érdemes manapság második nyelvnek tanulni?

Figyelt kérdés
Francia, spanyol vagy olasz? Ez a 3 ami tetszene. Pénzügyi részen dolgozom, egyenlőre még nem kell használnom idegen nyelvet, viszont a későbbiekben lehet jól jönne és szívesen tanulnék meg még egy nyelvet az angolon kívül. Szerintetek melyik hasznosabb?

2014. márc. 31. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Valószínűleg a francia, bár sokan meggyőzőnek tartják a spanyol mellett, hogy Dél-Amerikában beszélik (bár magyar ember az életbe nem jut el oda, és onnan se sűrűn jönnek ide). Viszont mintha az olaszokkal szorosabb lenne a kapcsolatunk.


Viszont én még nem találkoztam olyannal, aki használható szinre el jutott egy nyelvbő csak azért, mert azt hasznosnak gondolta, de különösebben nem vonzódott hozzá. Utóbbi nem elhanyagolható tényező.

2014. márc. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Attól, függ melyik tetszik a legjobban. Ha már csak a bankokat nézem akkor is sok helyen használható.


Erste, MkB, Raiffeisen - Német (osztrák)

UniCredit, CIB - Olasz

Cofidis, Cetelem - Francia


Mind a három nyelvvel (elméletileg) el tudnál helyezkedni. De én személy szerint sosem arra mentem, hogy melyik nyelvvel kereshetném a legtöbbet, vagy hogy melyiket beszélik a legtöbben.


Hidegen hagy hogy a németet kérik mindenhol (bár igaz mindig fogunk függeni tőlük), ha egyszer a kiejtése is ronda a fülemnek.


Azt tanuld, ami tetszik.

2014. márc. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
53%
Spanyol szerintem előbb-utóbb világnyelv lesz, és az angol spanyol kombó szerintem jó. Nekem a francia nem igazán tetszik... Én a helyedbe olaszt vagy spanyolt tanulnék, végülis rokonok...
2014. ápr. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
német, vagy orosz
2014. ápr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
A pénzügy világában továbbra is a német és az orosz kap vezető szerepet az angol mellett. Európa szintjén a francia a leghasznosabb. A spanyolt sokan kedvelik, sokan beszélik, de kevésbé használható és előbb lesz a kínai világnyelv, mint a spanyol, ha már itt tartunk. :D Az olasz a felsoroltak közül úgymond a leghaszontalanabb, de ha megtanulsz franciául, utána gyerekjáték megérteni őket. Olasz után meg spanyol is jöhet.
2014. ápr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én az olaszt ajánlom.Igaz hogy Dél-Amerika úgy beszél(kivéve Brazília mert ők portugálul)de ki költözik arra a csóró vidékre?

Észak-Amerikában viszont több helyen is olaszul szólaltak meg.Itt gondolok Kanadára,és az USA-ra.Én az olaszt ajánlom de az orosz is hasznos nyelv lesz a közel jövőben.Szerintem tanulj vagy oroszt,vagy olaszt de még a francia se lenne hasztalan.

2014. ápr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Dél-Amerikában spanyolul beszélnek, Kanadában meg a franciát használják utolsó. Pont az olasz az a nyelv, amit a legkisebb arányban beszélnek a világon...
2014. ápr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Német!!!!!!!!!!!!
2014. ápr. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!