Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Finnül szeretnék tanulni....

Bebe2345 kérdése:

Finnül szeretnék tanulni. Segtenétek ebben?

Figyelt kérdés
Nagyon meg szeretnék tanulni csak egy alapszinten finnül.Nem tudnátok esetleg valamilyen jó tippet adni?Nem szeretnék tanárhoz járni,mert itt ahol lakunk nincs, és amugy is költéges..:(Valami olyanra gondoltam hogy itthon tudjak szabadidőmben,pl: neten vagy esetleg valamilyen könyv(ek)..

2014. ápr. 7. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy rakat oldal nyelvleckekkel, a viita kulonosen jo oldal. Ha lenne is a kozeledben tanar, bitang koltseges lenne, bar en az egyetemen tanultam finnul. Nem nehez elkezdeni, arra szamits, hogy nehany dolgot pont forditva hasznalnak, leginkabb kepzok teren, de amugy eleg egyszeru nyelv, nekem kicsit meg most is nevetseges a kiejtes:D de aranyos
2014. ápr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az infót! csak mert sokat azt mondták hogy nehéz..de az angolra is azt mondják nekem mégis nyagon jól meg,könnyen megtanulom és meg is értem.Remélem legalább annyira megtanulok hogy ha egyszer kijutok oda akkor majd tudjam is használni:)
2014. ápr. 7. 20:55
 3/7 sajtugynok válasza:
100%
Te kérdező...pont olyat írtál,amilyeneket én gondolok. Én is szeretném a finn alapot,báár...először leteszem az alapfokút angolból,mivel nekem is könnyen megy a tanulása. Én is a viito-t használom,faintos egy oldal. Szerintem könyvtárban kutass kicsit,garantáltan találsz dolgokat,tudnivalókat,szótárat Finnországról,de a legbiztosabb hely egy könyvesbolt. Egy korrepetátor jól jönne finnből. Én is kiakarok majd az egyetemre menni Helsinkibe,totál meg vagyok áldva az országgal,lassan már az ő szokásaikat is űzöm :D
2014. ápr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elso vagyok, a korreppel az a baj, mivel ritka nyelv, kb a latinnal van egy szinten arban, abbol 2100-2500 egy ora, ami azert kicsit durva. Ahogy a finn szotar ara is, magyar nyelvu finn TK meg tudtommal csak egy letezik, azt se forgalmazza senki, bar lassan remelhetoleg kiadja a volt tanarom az o tankonyvet, amit doktori disszertaciokent mar elfogadtak.

Koze nincs ahhoz, hogy az angolt mennyire tanulja valaki konnyen, beszelek remekul angolul, de a nemet szamomra ugyanolyan konnyu volt, plusz a finn is. De egy ismerosomnek meg a japan megy ugy, mint a karikacsapas. Teny, hogy a finn artikulacios bazis, szoval a hangkepzes eleg hasonlo a mienkhez, a paloc a-hoz hasonlo hangon kivul; kepzok teren pont forditva gondolkodnak, mint mi, ami eloszor fura, de soksok feladat es gyakorlas utan szinte bevesodik. :)

2014. ápr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 webnyelv ***** válasza:

Témakörök hanganyaggal:

[link]


Finn nyelvleckék pdf-ben, vagy valami olyasmi:

[link]

2014. jún. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

off

Finnországban élek,otthon töltöttem pár 4 hónapot,felajánlottam ismerősöknek,hogy mivel úgyse csinálok mást,ingyen tanítanám őket,vagy bárkit finnül.

senkit nem érdekelt:(

2014. szept. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
pár hónapot és 4 hónapot -egyszerre akartam írni :P
2014. szept. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!