Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvvizsgára készülök,...

Német nyelvvizsgára készülök, és bár minden feladatot megcsinálok becsületesen, de félek tőle. Milyen tanácsokat tudnátok adni?

Figyelt kérdés

Igazából csak a szóbeli részétől nem félek :D Úgy érzem, hogy a Discussionban és a képelemzésben azt dobom be, amim van, és amit ki tudok facsarni magamból.


De olyan nehezen megy a levélíráshoz a gondolatgyűjtés :( Próbálok a német nyelvtanban gondolkodni, és aszerint írni, de nem mindig megy.

A szövegértésem nagyjából jó, viszont a hallásutánim 10/2-es átlagban van :(


Tudnátok valami tippeket adni nekem?


Nem megváltást kérek, csak 1-2 jó tanácsot :D

Előre is köszönöm! :)



2014. ápr. 25. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
A hallás utánira mindenképpen rá kell erősítened, mert az nagyon gáz, ennél még a matematikai esélyek alapján is jobbat kellene írnod. Keress valami sorozatot németül, vagy hallgass német nyelvű rádiót. Nagyon sokat segít, nekem legalábbis bevált :D
2014. ápr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Magyarul, szóval a mndennapi életben nincs probléma a hallásoddal?

A hallás utáni értéshez a gyakorlási fázisban hallgasd meg háromszor is a szövegeket, hátha harmadjára jobb lesz az eredmény, persze később ezt el kell hagyni. Eleget gyakoroltad a hallás utáni értést? Ehhez sok vizsgaanyagot kell begyűjteni, az érettségik fenn vannak a neten. A középszinttel kezdd, ha az már jól megy, akkor lépj tovább. Megoldás után olvasd el hallgatás közben a szövegkönyvet, hogy beazonosítsd, mit nem értettél vagy értettél félre. Sok múlik a szókincsen is, esetleg azért nem érted meg, mert ismered az adott szót.

A levélírásnál ne a nyelvtant tartsd szem előtt, hanem a témát. Nem olyan hosszú levelek ezek, ha a megadott szempontokról néhány mondatot írsz, már megvan. Nem kellenek magasröptű gondolatok, csak teljesen hétköznapiak.

2014. ápr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Melyik nyelvvizsga? Próbálj meg egy olyat választani ahol könnyű a hallott szöveg értés. Nézz jó sok filmet németül, olvass német cikkeket, újságokat és könnyített olvasmányokat.
2014. ápr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ECL nyelvvizsgára készülök, és mindenképp ezt szeretném letenni, bármennyire nehéz is :(

Próbálok német számokat hallgatni, filmnézéshez egyszerűen nincs kedvem, mert úgysem értem, nem is hallom, és a szavak jelentését sem ismerem.

Magyarul egyébként jól hallok :D rra jöttem rá, hogy talán az a problémám, hogy kiválasztósnál a válaszokra figyelek, és persze, hogy mind a 4 lehetőséget elmondja, csak ugye értelmileg 1-et említ meg helyes válaszként (remélem értitek :D), szóval legalább már tudom, hogy erre oda kell figyelnem.

Próbálok majd valamit alkotni :D

Köszi mindenkinek! :)

2014. ápr. 26. 14:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát igen :) Az ECL-nél igencsak nehéz a hallott szöveg értés, de hidd el megéri :) Jól fogsz járni ezzel a nyelvvizsgával.
2014. ápr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát, nem tudom.

Én gondolkodom a BME-s nyelvvizsgán.

Munkahelyhez ugyanannyi pontot ad, nagy dolgot nem szeretnék kezdeni a némettel... ha meg mégis kell munkahelyre, nem hiszem, hogy a nyelvvizsgatípust fogják nézni. Ennél többet érnek az idegeim :D

2014. ápr. 29. 15:32
 7/7 anonim ***** válasza:
A BME-t talán még jobban tudom ajánlani mint az ECL-t. Azon talán nem annyira nehéz a hallott szövegértés, és az is igen elfogadott itt Magyarországon és külföldön egyaránt.
2014. ápr. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!