Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német nyelv nehezebb kiejtés...

A német nyelv nehezebb kiejtésileg nekünk magyaroknak vagy az angol?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 26. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyénenként változó, általában az a könnyebb, amit előbb kezdesz el tanulni vagy többet hallasz. Én kisiskolás koromtól németet tanultam, angolt csak jóval később kezdtem el. Mindkét nyelven viszonylag jól beszélek, de hiába használom az angolt gyakrabban, a német sokkal természetesebb és megszokottabb nekem, mindenkitől azt hallom, hogy angolul is németes kiejtéssel beszélek, ami elég fura, mert az anyanyelvem mégiscsak a magyar :D
2014. ápr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Általában a német könnyebb. A fonetikája közelebb áll a magyarhoz.
2014. ápr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kiejtésileg könnyebb a német, elédgé "kötött" a kiejtése a nyelvnek, szóval annyira nem lehet mellélőni :)
2014. ápr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előző kettővel. Hat éve tanulok angolt, a németet pedig szeptemberben kezdtem. A német kiejtés mégis könnyebb, tényleg nem nagyon lehet mellélőni, keményebb a hangzása, meg van határozva, hogy milyen betűt mikor hogy kell mondani. Angolul néha félek hangosan olvasni ismeretlen szavakat, mert ott nem annyira egyértelmű a kiejtésük. A németnek a logikája is közelebb áll a magyaroz (nem könnyebb, de logikusabb).
2014. ápr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!