Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet vagy nyelveket...

Melyik nyelvet vagy nyelveket tanuljam? Részletesen lent

Figyelt kérdés

Szóval, tudok németül B1 vagy B2 szinten (nem igazán tudom :D. Angolul szeptembertől tanulom. Mindkettőt iskolában. Szeretnék még egy-két nyelvet tanulni. Nagyon tetszik a holland és a norvég. Legszívesebben mindkettőt tanulnám... Nem tudom bírnám-e (csak 8.-os vagyok xD)

Illetve norvégot vagy svédet tanuljak? Azt halottam a svédben sokkal több különböző nyelvjárás van...

Segítsetek :O



2014. máj. 3. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés nekem egy picit déjà vu-s. Én a hollandot ajánlanám neked, mert az hasonlít legjobban a németre, és az angolra. De tanulhatsz skandináv nyelvet is. A nyelvjárás nem számít, mert minden nyelvnek meg vannak a maga nyelvjárásai, a németnek sem kevesebb.
2014. máj. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, az összes ilyen kérdést én tettem fel várva a normális válaszra XDDD

Egyébként köszönöm. Lehet vajon a 2-t egyszerre? Az lenne a legjobb... Vagy nem lehetne úgy normálisan tanulni? :S

2014. máj. 3. 17:59
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Mármint mit értesz "normális" alatt? :)


Figyelj, a holland mind a két iskolai nyelvedre hasonlítani fog:


1. Angolra azért,


- minimálisak a ragozások a névszók terén,

- a szavak többségére, alakilag jobban hasonlít,

- egységesebb többesszámképzés,

- nincsen Umlaut.


2. Németre azért,


- a szókincs túlnyomórésze germán eredetű (az angolban sok francia-latin kölcsön szó van),

- ugyanazok/ugyanannyi az igeidők száma (képzésük és használatuk is inkább németesek),

- két nem van ("hímnő" és semleges).


Nyilván vannak hamis barátok, vagy különböző jelentésű szavak, hisz más nyelvről van szó. De kezdetnek szerintem jó.

2014. máj. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát igen... Nem tudom, lehet végül mindkettőbe belevágok :)
2014. máj. 3. 21:28
 5/11 webnyelv ***** válasza:
100%

Én is válaszoltam már pár ilyen kérdésre itt, ismerős! :D


Én is a hollandot javasolnám.


Vagy esetleg valami felkapottabb nyelv lenne jó még, pl. francia. Bár angol és német után kb. mindegy, melyiket tanulod, lehet a holland is.

2014. máj. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

haha :P

köszönöm a válaszokat!

hát a francia se rossz, de egyedül... nem is tudom. Elég nehéz

2014. máj. 3. 21:46
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én még a Dánon is elgondolkodnék, hiszen az megérti a norvégot is és a svédet is, még a másik kettö

annyira nem egymást.

2014. máj. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A svédeknél tényleg sok a dialektus, ettől függetlenül megértik egymást. A norvég jobb szerintem, mert ők megértik a svédeket és a dánokat is jobban mint pl a svédek (kivéve a déli svéd dialektust beszélők).
2014. máj. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, nyelvekből 2 fajta van: angol és egyéb, előbb az angol, utána hobbiból bármi más, oké? Angol után tanulhatsz akármit, én is 8.-as vagyok és az iskolában tanult a német, B1-em van belőle, de így is sokkal jobban tudok angolul, (németül hadarnak az emberek :/) a németet pedig életemben nem használtam semmire, Ausztriában is angolul beszéltem...


Ja, és mind2t NEM bírnád. Én is csak úgy bírtam a németet hogy angolul úgy beszélek mintha az anyanyelvem lenne.

2014. máj. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A némettel nem az a baj, hogy hadarnak, hanem az, hogy azt hisszük, hogy ugyanúgy ejtenek egyes betűkapcsolatokat, mint mi. A verstehen sem ferrrstéhhhen, hanem kb. fea-stén.
2014. máj. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!