Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a sein és a...

Mi a különbség a sein és a gibt ige között? Hogyan tudom megkülönböztetni hogy melyik kell a mondatba?

Figyelt kérdés
német

2014. máj. 3. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Es gibt-et akkor használunk, amikor egy dolog létezését hangsúlyozzuk ki. A dolog előtt határozatlan névelő és annak tagadása van van.


Es gibt einen Mann, der. Van egy férfi, aki. Es gibt kein Geld dafür. Nincsen rá pénz.


Sein-t akkor használjuk,


- ha névszói állítmányról van szó (Okos vagyok. Ich bin klug. Ő okos. Er ist klug)


- ha a dolog létezését úgy hangsúlyozzuk ki, hogy előtte határozott névelő van (Az asztal a konyhában van - Der Stuhl ist in der Küche.)

2014. máj. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 webnyelv ***** válasza:

Igen, ahogy előttem írják, azon áll vagy bukik, hogy határozott vagy határozatlan névelő van-e a főnév előtt. Pontosabban ein, kein, puszta számnév vagy semmi a főnév előtt: ilyenkor es gibt:


Es gibt im Zimmer einen / keinen Tisch.

Es gibt im Zimmer zwei Tische.

Es gibt viele Tische im Zimmer.

Es gibt Tische im Zimmer.


Ha határozott névelő, mutató névmás vagy birtokos névmás van a főnév előtt, akkor sein van:


Der Tisch ist im Zimmer.

Dieser Tisch ist im Zimmer.

Jener Tisch ist im Zimmer.

Mein / Dein stb. Tisch ist im Zimmer.

2014. máj. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!