Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelentenek az alábbi...

Mit jelentenek az alábbi kifejezések angolból?

Figyelt kérdés

in the thick of-

on the whole-

day to day affairs-

get rid of-

all the fun of the fair-

his year of office-

keep accounts-

manage one's affairs-

on behalf of-

a surprise in store for-

a coat of arms-

meet the needs of-

come as a shock to-

in my humble opinion-

a good deal of-

I must confess-

up-to-date-


2014. máj. 13. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:

on the whole- az egészet tekintve, egészében nézve, ámblokk

day to day affairs- napi, mindennapos dolgai

get rid of- megszabadulni vmitől

all the fun of the fair- erre rákerestem, de semmit hem adott ki, tuti h ez egy kifejezés? ha igen akkor a nyersfordítás: a vásár (v vidámpark) összes boldogsága, szórakozása, tehát hogy valami elképesztően szórakoztató, és jó.

his year of office- irodai éve (errs sen jött ki semmi)

keep accounts- vmit minding lejegyezni (pl kiadásokat)

manage one's affairs- intézni, rendezni vki ügyeit

on behalf of- egyrészről (pl. egyrészről ez egy jó ötlet, mert felvidítaná, másrészről akár balul is elsülhet) vagy: vki helyett, megbízásából (pl a testőr aláírta az elsőszülött gyermket helyett)

a surprise in store for- az in store az vmi előtt állni, pl a surprise in store of Sarah, = nagy meglepetés áll Sarah előtt.

a coat of arms- erre sem találtam semmit

meet the needs of- vkinek kielégíti a szükségeit

come as a shock to- sokkolóan hat

in my humble opinion- szerintem, az én nézetem szerint, ugyanaz mint az in my opinion, csak szebb, választékosabb

a good deal of- egy jó üzlet (of nélkül, ha ott van akkor utána az üzlet tárgya jön pl: a good deal of marriage)

I must confess- el kell ismernem

up-to-date- napra kész (információra mondják általában)


Ha esetleg szövegkörnyezetet tudnál írni tök jó lenne :)

2014. máj. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azt sajnos nem tudok írni, mivel ezek több és többféle rövid szövegekből valók, csak vártam hogy összegyűljön néhány, és most írtam csak ki őket. Nekem így is segítség volt. Köszönöm!!! :)
2014. máj. 13. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!