Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jártatok már úgy, hogy egy...

Jártatok már úgy, hogy egy semmit nem érő középfokú angol nyelvvizsgával tök jól elbeszélgettek valakivel?

Figyelt kérdés

És utána rádöbbensz, hogy csak azért, mert ő sem tud jól angolul? Ha netán meg angol anyanyelvű, akkor azért mert igazodott hozzád? De ha egymás között eleresztik magukat, akkor csak pislogsz, mint a vak tyúk, és semmit nem értesz???? :((((((


Néha azt hiszem, jól tudok angolul, néha azt, hogy semmit.

Ezt a beszédre értem. Olvasni tudok. Más is van így? Vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?



2014. máj. 18. 01:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez kb igy mukodik ahogy leirtad:)

Van aki alkalmazkodni szeretne hozzad (mert mondjuk fontos vagy a szamara, vagy maga a teny fontos a szamara, hogy megertsd ot), azzal mindig konnyebb.

Van akivel meg szimplan csak sok a kozos tema, az olyanokkal megint konnyebb beszelni, a sajat nyelveden is.


A legnehezebb azokkal akik teljesen mas temarol tudnak (vagy akarnak) beszelni mint Te, teljesen mas erdeklodesuk es hozzaallasuk van a nyelvhez, igy mas szavakat is hasznalnak.


Amugy az en sajat tapasztalatom az, hogy sokszor _nem_ anyanyelvuvel konnyebb kommunikalni, mert szivesebben korulirnak dolgokat, es ovatosabbak, sokkal inkabb hajlamosak megertest tanusitani (=tudjak, hogy ok sem beszelik tokeletesen a nyelvet, es igy megertik a masik oldalt) mint arra hogy hozzadvagnak 1-2 kifejezest, amit csak anyanyelvi erthet, aztan meg fel se tunik nekik. Vagy feltunik, de nem erdekli oket. Anyanyelvi beszelokkel igy szoktam jarni. =)


Viszont fejlodes szempontjabol anyanyelvi beszelovel azert elonyosebb beszelgetni, mint olyannal aki folyton alkalmazkodik hozzad, mert sok ujat tudsz tanulni rovid ido alatt.


Szoval mas is van igy ahogy irod, es ez nem szerencsetlenseg, csak az emberi termeszet, meg alkalmazkodokepesseg van mogotte. Es sokszor az ember nem tud arrol, hogy o most eppen alkalmazkodni akar (vagy eppen alkalmazkodik), mert erteni akarja a masikat, en igy szoktam jarni sokszor, hogy eszre sem veszem, hogy mennyire leredukalom a szokincsem (meg a kulonbozo nyelvtani finomsagokat) bizonyos emberekkel szemben, mert azt akarom h pontosan ertsek amit mondok. =)


A nyelvvizsga ertelmere is jol ramutat a kerdesed. En mar parszor leirtam itt, hogy kozel 'ertelmetlen', mert nyelvvizsga nelkul is tokeletesen lehet kommunikalni, sot kello gyakorlattal akarhova eljuthat az ember, attol mert nem tett nyelvvizsgat, az nem jelent semmit (ahogy az sem jelent semmit, hogy egy adott ember egy adott nyelvvizsga nagyon kisarkitott trukkos irasbelijen megbukik. Ettol meg lehet kozel tokeletes nyelvtudasa, mert valakit megvezetnek a teszten). Es vannak olyan kozepfoku nyelvvizsgak, amik mogott tudas is van, de ennek az elemzese kicsit tulmenne a GYK keretein:) Sajnos draga orszagunkban nem az a celja a nyelvvizsganak, hogy tudj kommunikalni, hanem hogy legyen papirod arrol, hogy tudsz kommunikalni, es a ketto nem ugyanaz. A 'jol tudok angolul' kifejezest meg inkabb ne akarjuk definialni, mert az is mindig attol fugg, hogy mered a tudast. :) (Felvetodik az a kerdes is ilyenkor, hogy egyaltalan tudast merunk-e a nyelvvizsgan, vagy valami egeszen mast.)

Mindenesetre az egy nagyon jo dolog, ha tok jol el tudsz beszelgetni valakivel. :)


Remelem a kerdesed minden pontjat erintettem valamennyire.=)

2014. máj. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van nekem egy nagyon jó angol nyelvi tesztkönyvem, amin már számtalanszor átmentem semennyi idő alatt. Tehát nagyon jó vagyok benne. Aztán van egy érettségizett unokahúgom Kanadából, ő pedig vért izzad vele és mégis tele van hibával a megfejtése. (Fontos! Feleletválasztós tesztkönyv. Egyetlen magyar szó sincs benne.)
2014. máj. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen ismerős, mert ugye tavaly is érettségiztem angolból középfokon, illetve mindig 5-ös voltam belőle. ^^ Ennek ellenére az érettségim nem lett valami túl jó belőle, pedig órán mindig mondta a tanárnő, hogy jól beszélek, viszont kerüljem azt, hogy mindig minden mondatom után megállok, és biztatást várok... sajnos ez volt nyelvvizsgán is a probléma, pedig turistákkal, órán a tanárral teljesen jól tudtam beszélgetni (a tanár szerint is!).

Nyelvvizsgán partneremnek egy full nyers, tőlem 7-8 évvel idősebb fiút kaptam, aki 6-7x-re fut neki a nyelvvizsgának. Érthetően se beszélt, csak az orra alatt motyogott, ráadásul a témánk is megvolt: az oktatási rendszer általánosságban (még az órán a tanárom el is mondta, hogy minden elismerése, aki erről kifejezően tud beszélni) ... :D

Én elkezdtem beszélni arról, hogy tovább szeretnék tanulni csak külföldön sok pénzbe kerül, ezért itthon tanulok, illetve a nyelvtanulás fontosságát, plusz hozzá a munkáról beszéltem, de semmit nem szólt közbe, csak ponthozott :D

Egyébként olvasni én is tudok angolul, megërtem, plusz le is fordítom, levelet írni is, hallásutáninál nagyon erősen kell koncentrálnom, beszédnél változó, mert néhány hete mexikói turistákkal a héven kibeszéltünk egy kalauzt, aki kicsit bunkón viselkedett velünk... :D


Szóval nekem azt javasolták erre, hogy külföldön kéne kinn tartózkodnom, hogy magabiztosan beszéljek, mert ez annak a hiánya. A tiednél is ugyanez van.

2015. júl. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!